حیدر اسکندرپور در مراسم آغاز به کار ستاد سفرهای نوروزی شهرداری شیراز

شهردار شیراز گفت: به امید روزی که شهروندان از ایستگاه استقلال به عنوان یکی از پیچیده ترین و حساس ترین اقدامات فنی که در شهر شیراز انجام شده، استفاده کنند.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در بازدید از روند اجرایی ایستگاه های خط دو مترو با بیان اینکه مجوعه شهرداری تلاش دارد تا پایان امسال ایستگاه های قهرمانان واقع در میانرود، ایستگاه عادل آباد و ایستگاه امیرکبیر واقع در میدان بسیج از خط دو مترو را به بهره برداری برساند عنوان کرد: ایستگاه قهرمانان در میانرود، ایستگاه عادل آباد و ایستگاه امیرکبیر با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا هستند.

حیدر اسکندر پور در خصوص اینکه ایستگاه امام حسین (ع) محل تلاقی خط یک و دو متروی شیراز است، گفت: تلاش داریم این ایستگاه را نیز تا پایان سال به بهره برداری برسانیم اما اجرای این ایستگاه به علت وجود تاسیسات شهری و آب های سطحی دشوار است.

اسکندر پور خطاب به همشریان شیراز بیان کرد: همچون گذشته که مردم شیراز در زمان اجرای پروژه ها صبر و تحمل داشتند، می خواهیم در ماه های آینده نیز با ما همراهی کنند. همچنین از نیروی زحمتکش پلیس نیز می خواهم برای افزایش سرعت اجرای پروژه ایستگاه امام حسین (ع) و اتمام آن در مدت زمان تعیین شده با شهرداری همکاری ویژه داشته باشد.

وی در بازدید از ایستگاه استقلال با اشاره به اینکه این ایستگاه از نظر اجرایی یکی از سخت ترین ایستگاه های خط دو متروی شیراز است، گفت: این ایستگاه چون در محدوده باسکول نادر محل تلاقی ترافیک شمال – جنوب با غرب شهر قرار گرفته و از این رو نمی توانستیم برای اجرای ایستگاه خیابان را مسدود و از سطح معبر استفاده کنیم.

شهردار شیراز ضمن اشاره به حفر تونلی به طول ۲۵۰ متر برای دسترسی به نقطه اجرای ایستگاه متروی استقلال افزود: در محدوده باسکول نادر شاهد جریان زندگی و ترافیک در سطح خیابان هستیم و شهروندان و واحدهای تجاری و مسکونی طبق روال قبل زندگی می کنند اما در ۱۸ متر زیر زمین اقدامی بزرگ توسط  مهندسین و مشاورین در جریان است.

اسکندر پور تصریح کرد: اجرای پروژه ایستگاه استقلال هزینه ای بالایی دارد، نکته خیلی مهم این است که عرض ایستگاه استقلال ۲۴ متر و در مقایسه با ایستگاه های قبلی مترو که ۱۸ تا ۲۱ متر بوده، عرض بیشتری دارد و برای اجرای این عرض نیازمند حفاری بیشتری نیز بودیم که نشان دهنده سختی اجرای پروژه است.

وی در خصوص امکان نشست زمین مجاور ایستگاه استقلال تاکید کرد:  این پروژه بسیار حساس است و در بالای معبر با دوربین های دقیق به طور دائم نشست های معبر اصلی و ... سنجش می شود و با رصد روزانه تدابیر لازم را برای به سرانجام رسیدن پروژه انجام می دهیم. حضور همکاران با دانش فنی و پیمانکار متخصص و با تجربه بسیار خوب در پروژه نگرانی شهروندان را رفع می کند.

شهردار شیراز خاطر نشان کرد: به امید روزی که شهروندان از ایستگاه استقلال به عنوان یکی از پیچیده ترین و حساس ترین اقدامات فنی که در شهر شیراز انجام شده، استفاده کنند، طی روزهای آینده دو دستگاه حفار مکانیزه  TBM از تونل ایستگاه آزادی در مجاورت پارک آزادی خارج می شود و به موازات آن در حال احداث ایستگاه ها هستیم.

بر اساس این گزارش، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز به همراه نواب قائدی رییس و محمدتقی تذروی عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و سعید نظری عضو هیات رییسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از روند اجرایی ایستگاه های خط دو مترو شامل میانرود، عادل آباد، دولت، امیرکبیر، استقلال و امام حسین (ع) بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.