کد خبر: 6806
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
پویش نذر دانایی ، سعید خادمی رئیس اداره فرهنگی آموزش و پرورش استان فارس

رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش گفت: ۲ هزار و ۱۳۱ مدرسه دخترانه، پسرانه  مختلط در فارس فاقد کتابخانه هستند.

به گزارش پیام خبر، سعید خادمی  سه شنبه ۲۲ مهر ماه در جمع خبرنگاران همچنین از اردوها و فضاهای تربیتی آموزش و پرورش فارس از وجود ۶ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۹۶۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های مدارس استان خبر داد و افزود: ۲۱۳۱ مدرسه دخترانه، پسرانه و مختلط در فارس فاقد کتابخانه هستند.

او با اشاره به راه‌اندازی پویش "نذر دانایی" در آموزش و پرورش فارس، بیان کرد: در فاز اول این پویش هزار و ۴۴۰  دانشنامه به ارزش مالی ۳۶ میلیون تومان تهیه و تقدیم مدارس استان شد.

خادمی  ادامه داد: در فاز دوم با یک رشد هزار درصدی و با استفاده از ظرفیت کمک خیرین ١٤ هزار کتاب تهیه و در ٦٠ کانون فرهنگی هنری استان فارس توزیع شد.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه ما مبدع پویش "نذر دانایی" نیستیم چرا که قبلا هم اجرا شده بود، گفت: با تداوم این پویش شاهد رشد هزار درصدی کمک‌ها نسبت به فاز دوم هستیم.

خادمی با اشاره به وجود ۸ هزار واحد آموزشی در فارس، گفت: اکنون در بخش دختران ١٥٥١ کتابخانه مستقل، ٨٧ کتابخانه مشترک و ۸۰۹ مدرسه فاقد کتابخانه داریم.

او ادامه داد: یک هزار و ۷۱۸ مدرسه مستقل پسرانه داریم که ۷۸۹ مدرسه آن فاقد کتابخانه است. همچنین ۱۵۰۷ مدرسه مختلط داریم که بیش از ٥٣٣ مدرسه آن فاقد کتابخانه است.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی آموزش و پرورش فارس همچنین از پیش‌بینی راه‌اندازی ۲۵۵ کتابخانه در مناطق محروم و عشایری فارس خبر داد و گفت: در تامین کتاب مورد نیاز این کتابخانه‌ها از مشارکت مردمی بهره خواهیم برد.

خادمی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های توسعه هر کشوری سرانه کتابخوانی است اما باید کتابی در دسترس باشد تا سرانه افزایش یابد، عنوان کرد: پویش نذر دانایی راهی برای افزایش سرانه کتابخوانی در جامعه دانش آموزی استان است.

او با اشاره به برگزاری جشنواره‌های استانی و کشوری در مدارس فارس، گفت: تابستان امسال جشنواره "همدلی" در هشت هفته با هشت موضوع در رشته‌های مختلف ویژه دانش آموزان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی آموزش و پرورش فارس همچنین برگزاری جشنواره شاهنامه خوانی به صورت مجازی و انتخاب ۲۷ اثر برگزیده را از دیگر جشنواره‌ها ذکر و خاطرنشان کرد: اولین جشنواره بین‌المللی شاهنامه خوانی تا پایان امسال در استان برگزار خواهد شد.

خادمی ادامه داد: فارس، سرزمین شاعران بزرگی است و دوره‌های گلستان خوانی در استان پیش از این برگزار شده بود و تلاش کردیم تا شیوه نامه‌ای برای حافظ خوانی نیز در دستور کار قرار بگیرد.

برگزاری اولین جنشواره حافظ خوانی در فارس

او از برگزاری اولین جشنواره حافظ خوانی با ۲۰ غزل در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، آواز ویژه دانش اموزآن پسر و...آبانماه در فارس خبر داد و گفت: تا دوم آبانماه آثار ارسالی دانش آموزان دریافت خواهد شد و در ۱۳ آبان همزمان با روز دانش آموز، آثار برگزیده اعلام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • کرونا و دنیای مد و فشن

  کرونا و دنیای مد و فشن

  عسل ستایش، پژوهشگر و هنرمند شیرازی در یادداشتی برای پایگاه خبری، تحلیلی «پیام خبر» به بررسی تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت مد و پوشاک پرداخته است.

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.