کد خبر: 6810
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت

معاون کل وزارت بهداشت گفت:مرگ و میرهای ناشی از کرونا به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بیمارهایی که تست پی سی آر آن‌ها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم؛ مطابق آنچه در دنیا انجام می شود.

به گزارش پیام خبر، ایرج حریرچی در برنامه زنده تلویزیونی انتهای الوندبا توجه به افزایش فوت شدگان بر اثر کرونا در روزهای اخیر و برسی آمار جانباختگان تا امروز عنوان کرد: مردم نباید آمار فوت شدگان را با ۸۴ میلیون نفر جمعیت ایران مقایسه کنند، مردم بر این باور نباشند که مرگ و میر ناشی از کرونا ناچیز است.

معاون کل وزارت بهداشت در خصوص آمار مرگ و میر قبل از کرونا افزود: قبل از کرونا روزانه هزار تا هزار و ۵۰ فوتی داشتیم،   در سال ۳۸۰ هزار فوتی قبل از شیوع کرونا ثبت می‌شد.

وی تصریح کرد: مرگ و میرهای ناشی از کرونا ۲۵ درصد مرگ میرهای سابق است، اما مرگ و میرهای ناشی از کرونا  به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بیمارهایی که تست پی سی آر آن‌ها مثبت باشد را اعلام می‌کنیم؛ مطابق آنچه در دنیا انجام می شود.

حریرچی تاکید کرد: این در حالی است که بسیاری از افراد ناقل هستند، اما تست آنها منفی می شود و مطابق آنچه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده و در سایر کشورها هم انجام می شود، جزو آمار نمی آیند.

وی در خصوص افرار ناقلی که تست کرونا آنها منفی است خاطر نشان کرد: بسیاری از افراد به‌دلیل اینکه تست آنهامنفی است طبق پروتکل محاسبه نمی‌شود،   البته این مقوله در پروتکل‌ها بررسی می‌شود.

ایرج حریرپی در خصوص آمار دقیق مرگ و میر بر اثر کرونا در کشور بیان کرد: این رقم را می‌توان ۱.۵ برابر یا ۱/۷، ۲ یا ۲/۲ برابر محاسبه کرد؛ این موضوع بسته به شرایط استان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.