کد خبر: 6816
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
کشاورزی - گندم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان ماکارونی ایران گندم دوروم را ۲۳۰۰ ریال بیشتر از قیمت پایه خرید تضمینی گندم دوروم اعلام شده توسط دولت محترم برای سال زراعی جدید خریداری خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر، «مهدی همتی» با اشاره به قیمت پایه خرید تضمینی ۴۲ هزار ریالی گندم دوروم توسط دولت محترم، گفت: گندم دوروم کشت آبی پائیزه منطبق با آنالیز مورد نظر انجمن مذکور با قیمت ۴۴ هزار و ۳۰۰ ریال خرید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین ادامه داد: کشاورزان علاقه مند به کاشت گندم دوروم و فروش محصول به انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان ماکارونی ایران باید نسبت به عقد قرار داد خرید و فروش گندم دوروم بر اساس متن پیش نویس و ضمائم پیوست اقدام کنند.

 وی اضافه کرد: مراحل عقد قرارداد مورد نظر در اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان قیروکارزین آغاز و در حال انجام است از این رو کشاورزان ضمن به همراه داشتن مدارک هویتی می توانند به اتحادیه موصوف مراجعه کنند.

همتی تاکید کرد: بر اساس متن پیش نویس قرار داد خرید گندم دوروم، خریدار موظف به پرداخت وجوه مطالبات گندم کاران حداکثر تا پنج روز کاری به حساب کشاورزان است.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان و بنیاد ملی گندم کاران ایران بر حسن اجرای قرار داد های منعقد شده نظارت خواهند داشت و در صورت بروز اختلاف به عنوان مراجع اولیه رفع اختلاف طرفین عمل خواهند کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به اینکه گندم دوروم از سابقه کشت خوبی در این شهرستان برخوردار است، بیان کرد: امیدواریم کشاورزان علاقه مند و پیشرو از این فرصت استفاده کنند و ضمن مشارکت در رونق چرخه صنعت مواد غذایی از منافع مالی آن نیز بهره کافی ببرند.

دانه گندم دوروم می تواند به صورت "سمولینا"  که نوعی آرد درشت است و معمولا برا تهیه ماکارونی استفاده می شود و همچنین برای تهیه غلات صبحانه، پودینگ، نان و خمیر پیتزا استفاده شود.

پیش بینی می شود بیش از ۳۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان قیروکارزی در سال زراعی جاری به کاشت گندم آبی اختصاص یابد؛ قیروکارزین در ۱۶۹ کیلو متری جنوب غربی شیراز واقع شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.