کد خبر: 6817
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
خدمات پزشکی

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به شرایط اپیدمی کرونا دستورالعمل خدمات تله مدیسین (پزشکی از راه دور) ابلاغ شده و ایجاد زیرساختهای فنی آن در دستور کار دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر، مهدی رضایی درباره اجرای خدمات تله مدیسین یا دوراپزشکی بر اساس دستور وزیر بهداشت، افزود: برای کاهش مراجعه بیماران پرخطر و بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن به مراکز درمانی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل خدمات تله مدیسین را ابلاغ کرده است. این موضوع در دستور کار دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفته و در حال فراهم کردن زیرساخت‌های این برنامه هستیم تا اجرا شود.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای مقابله با کرونا این است که مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و پروتکل‌های بهداشتی، حفاظت فردی و ماسک زدن در اماکن عمومی را رعایت کنند. در نتیجه همه تلاش ما این است که بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت نیز برای دریافت خدماتی که می‌توانند به صورت غیر حضوری دریافت کنند، کمتر به اداره‌های کل و دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و سعی کنیم پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت که عمده آنها مبتنی بر حفاظت‌های فردی است را رعایت کنیم.

وی ادامه داد: ناچار هستیم که در شرایط موجود به سمت الکترونیکی شدن فرآیندها و ارائه خدمات پیش برویم. باید توجه داشت که ارائه خدمات درمانی به صورت الکترونیک در ابتدا به دلیل عدم آشنایی با این سیستم دچار تداخل و مشکلاتی می‌شود، ولی در بلند مدت بیمه‌شدگان و مراکز درمانی از آن سود خواهند برد. البته در صورت شلوغ بودن، مراکز درمانی و داروخانه‌ها می‌توانند به روش قبل هم اقدامات را انجام داده و بعد از ارائه خدمت نسبت به ورود اطلاعات اقدام کنند.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: همه تلاش ما این است که مشکلات مکانیزه شدن فرآیندها هر چه سریع‌تر برطرف شود تا تمام مراکز درمانی و موسسه‌های طرف قرارداد بتوانند بر اساس ان اقدامات را انجام داده و مردم از جابه‌جا کردن کاغذ و دفترچه‌های بیمه خودداری کنند.

رضایی اظهار کرد: در همین زمینه، اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک و رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری بیمارستانی نیز یکی از اقدامات مهم محسوب می‌شود که تبادل کاغذ و خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.