کد خبر: 6843
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  • خبرنگار: سحر علیپور
  • چاپ
جریمه رانندگی

رئیس پلیس راهور فارس گفت:این طرح فعلا در تهران اجرا می‌شود و در هیچ استان و شهرستان دیگری عملیاتی نشده است.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ مصطفی عباسی در خصوص خبر جریمه رانندگان بدون ماسک در فارس عنوان کرد: در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس، پلیس موضوع را مورد بررسی قرار داد.

رئیس پلیس راهور فارس گفت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خبر منتشر شده در فضای مجازی با موضوع اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس کذب است و این قانون فقط در پایتخت برای رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها لحاظ می‌شود و برای عموم شهروندان صحت ندارد.

وی تصریح کرد: این طرح فعلا در تهران اجرا می‌شود و در هیچ استان و شهرستان دیگری عملیاتی نشده است، اعمال جریمه در تهران فقط به صورت دستی و نه از طریق دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان فارس افزود: این طرح در تهران در مرحله اول به صورت تذکر شفاهی و در صورت سرپیچی راننده خاطی، در مرحله بعد نسبت به اعمال قانون و لحاظ کردن جریمه اقدام می‌شود.

سرهنگ عباسی به رانندگان و شهروندان هشدار داد: مراقب اخاذان مامورنما که با دستگاه کارت خوان به بهانه استفاده نکردن از ماسک به شما مراجعه می‌کنند و قصد اخاذی دارند، باشید و در صورت مشاهده سریعا با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل