کد خبر: 6851
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
بازار خودرو

ارزان ترین خودرو در میان پرتیراژها در بازار، پراید ۱۳۱ است که در حال حاضر ۱۳۰ تا ۱۳۱ میلیون تومان در بازار معامله می شود.

به گزارش پیام خبر، به نقل از سایت اقتصاد نیوز ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در آخرین روز هفته سوم مهرماه سمند LX با موتور EF۷ و سمند سورن در بازار موجود نبوده و به گفته فعالان بازار خودرو عرضه این دو مدل خودرو در این روزها بسیار محدود بوده که این امر موجب شده تا فروشندگان نسبت به معامله این خودرو خوداری کنند به همین دلیل این دو خودرو را در سومین هفته مهرماه در بازار مهر کم یابی را بخورند.

معرفی ارزان ترین خودرو بازار 

پراید ۱۳۱ را می توان در حال حاضر ارزان ترین خودرو در میان پرتیراژها در بازار دانست، براساس ارزیابی بازار در حال حاضر این خودرو با بازه قیمتی ۱۳۰ تا ۱۳۱ میلیون تومان در بازار معامله می شود، هرچند این خودرو توانسته عنوان ارزان ترین خودرو در میان پرتیراژها را از آن خود کند، اما نسبت به هفته قبل مهرماه از رشد قیمت بی نصیب نبوده است و رشدی نزدیک به ۵ درصدی داشته است.

رشد قیمت خانواده ۲۰۶ صندوق دار

از سوی دیگر ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در سومین هفته مهرماه پژو ۲۰۶ صندوقدار را با افزایش ۲۰ میلیون تومانی به پایان رساند و با قیمت ۳۲۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در سومین هفته مهر ماه نیز با قیمت ۲۵۶ میلیون تومان معامله شد، مقایسه قیمت این خودرو نیز نسبت به مدت مشابه هفته قبل از رشد حدود ۵ درصدی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو حکایت دارد. تیپ ۵ این خودرو نیز از رشد قیمتی ۱۷ میلیون تومانی را در سومین هفته مهرماه تجربه کرد و با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار معامله شد و رشد ۵.۵ درصدی را تجربه کرد.

سمند در بازار چند؟

سمند lx نیز در سومین هفته مهر ماه با قیمت ۲۲۵ میلیون تومانی خرید و فروش شد و نسبت به   هفته قبل رشدی بیش از ۳ درصدی را ثبت کرد. اما در خصوص سمند LX با موتور EF۷ نیز که در سوم مهر ماه با قیمت ۲۵۵ میلیون تومان خرید و فروش شد و می توان گفت در میان طرفداران سمند خودرویی محبوب محسوب می شود، به دلیل عرضه کم این هفته در خرید و فروش نشد.

سمند سورن نیز که در هفته گذشته ۲۸۷ میلیون تومان در بازار عرضه شد در این هفته همانند سمند LX با موتور EF۷ در بازار معامله نشد.

قیمت خانواده تیبا در بازار

تیبا صندوقدار هم سومین هفته مهر ماه رشد قیمت را ثبت کرد و این هفته را با رشد قیمت حدود ۴ درصد پشت سرگذاشت و در بازار با قیمت ۱۵۵ تا ۱۵۷ میلیون تومان معامله شد.

تیبا ۲ این خودرو، اما در دومین هفته رشدی ۲ درصدی را ثبت کرد و با قیمت ۱۷۰ تا ۱۷۴ میلیون تومان معامله شد. ساینا نیز با رشدی بیش از ۴ درصدی نسبت به هفته قبل با قیمتی ۱۷۰ تا ۱۷۳ میلیون تومانی در بازار خرید و فروش شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.