کد خبر: 6888
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
ورزش همگانی

طرح آوای ورزش در همسایگی پس از انجام مرحله آزمایشی این بار به طور رسمی به مناسبت هفته تربیت بدنی در راستای ایجاد نشاط مردم و جلوگیری از کم تحرکی همزمان با سراسر کشور در ۳۰ مجتمع مسکونی استان فارس آغاز شد.

به گزارش پیام خبر،   «عباس حاجی زاده» در مراسم سوت آوای ورزش در مجتمع بزرگ مسکونی استان فارس گفت: شیوع کرونا باعث شد که مردم در منازل خود مانده و سبب پایین آمدن نشاط اجتماعی شده و شاهد افزایش چاقی و کم تحرکی باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: به همین دلیل رویکرد وزارت ورزش و جوانان براین شد اجرای برنامه ها را به سمتی ببریم که بتوانیم، ورزش را قابل دسترس تر کنیم که در این راستا طرح های مختلفی پیش بینی و طرح آوای ورزش در همسایگی به عنوان یکی از طرح های موفق توسط فدراسیون ورزش های همگانی اجرایی شد.

وی اضافه کرد: هیئت ورزش های همگانی استان فارس که یکی از هیئت های موفق استان بوده و در سطح کشور نیز حرف برای گفتن دارد توانست این طرح را در مرحله آزمایشی به خوبی اجرا کند و به مناسبت هفته تربیت بدنی نیز شاهد افتتاح رسمی آن هستیم.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه طرح ورزش در همسایگی باعث ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی در همه خانواده ها شده تصریح کرد:  آمادگی این را داریم که در سطح مجتمع های بزرگ مسکونی استان فارس مربیانی توسط هیات ورزش های همگانی اعزام کنیم تا مردم حداقل یک ساعت در روز به ورزش پرداخته و شاداب باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کرونا اگر سختی هایی داشت اما باعث تغییر در نگاه ورزش شد به طوری که در آن خلاقیت ایجاد کردیم و با اجرای طرح هایی همانند ورزش در همسایگی دسترسی مردم به ورزش را راحت تر کردیم.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه امروز مردم نیازمند نشاط و شادابی هستند، افزود: هیچ پدیده ای جز ورزش نشاط و شادابی ایجاد نمی کند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آماده توسعه ورزش همگانی هستیم.

«سیروس پاک فطرت» نیز در این مراسم گفت: طرح آوای ورزش در همسایگی یکی از طرح های ملی است که در مردادماه امسال به مدت سه هفته به صورت آزمایشی در کشور اجرا شد و در آن مرحله نیز در ۱۵ مجتمع مسکونی استان فارس و شهر شیراز که جمعیت بیشتری داشتند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا شد.

رئیس هیات ورزش های همگانی استان فارس افزود: این طرح در هفته تربیت بدنی به طور رسمی فعال شد و به مدت ۲ ماه ادامه دارد و سهم استان فارس در این طرح ۳۰ مجتمع مسکونی است و اگر استقبال شود امکان افزایش آن وجود دارد.

وی اضافه کرد: آماده ایم مربیان رایگان به مجتمع های مسکونی اعزام کنیم تا در محیط مسکونی خود بتوانند ورزش را به صورت صبحگاهی و یا عصرگاهی اجرا کنند.

پاک فطرت بیان کرد: شیوع کرونا باعث تعطیلی باشگاه های ورزشی و اجتماع های بیرون شده است و به منظور جلوگیری از بیرون رفتن مردم از خانه، با اجرای طرح ورزش در همسایگی، امیدواریم در ارتقای سطح سلامت خانواده ها تاثیرگذار باشیم.

گفتنی است در مراسم رسمی افتتاحیه طرح آوای ورزش در همسایگی، اعضای تیم ملی طناب زنی از استان فارس و مربیان ورزشی که در مرحله نخست آزمایشی این طرح همکاری داشته اند مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل