کد خبر: 6906
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
افشون، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: بانک مرکزی باید مهمترین نقش را در صادرات کشور داشته باشد، برخی مدیران روحیه جهادی برای حل مشکلات صادراتی را ندارند.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، ظفر افشون، امروز سه شنبه ۲۹ مهر در جمع خبرنگاران به مناسبت روز صادرات گفت: دشمن می خواهد با تحریم ما را تحت فشار قرار دهد و آنچه مشکلات فعلی را به ما تحمیل کرده است، فشارهایی است که در جهت عمل به شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی»، متحمل شدیم و برای رسیدن به این شعار هزینه های زیادی داده ایم و واقعیت این است که اگر ما از این شعار عدول کنیم این مشکلات را هرگز نخواهیم داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با یادآوری این مطلب که قرار شد در چارچوب «برجام» همکاری بین المللی در دنیا داشته باشیم و زمانی که آمریکا در جنگ دیپلماسی که حاصل آن برد-برد بود، خود را مغلوب سیاست مدبرانه دست اندرکاران این قرارداد دید، از قرارداد برجام خارج شد؛ آمریکا با هدف ایجاد فشار مضاعف به جمهوری اسلامی به صورت یکجانبه از این قرارداد بیرون رفت، صادرات نفت ما را به صفر رساند و بسیاری از شرکت ها و شخصیت های ایرانی را نیز تحریم کرد. دنیا تسلیم یک جانبه گرایی آمریکا شد و بسیاری از کشورهایی که ادعای دوستی داشتند عقب نشینی کردند و خود را از ایران جدا کردند، ولی من معتقدم ما در دراز مدت برنده این روبارویی و تقابل خواهیم بود.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که دولت در برجام خوب عمل کرد، تاکید کرد: امروز جنگ به تمام معنا در حال وقوع است، ما تقریبا در تمام دنیا سفارت خانه داریم و اکنون زمانی است که سفارت خانه های ما و دیپلماسی ما در خدمت صادرات قرار گیرد و شرایط صادرات به کشورهای دیگر باید فراهم شود چرا که موتور محرک تولید کشور، صادرات است.

وی با اشاره به اینکه چرخ صادرات به دلیل فشارهای مختلف دشمن، نمی چرخد، اظهار کرد: در طول ۴۰ سال گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم، اکنون درگیر جنگ اقتصادی در کشور درحال وقوع است.

افشون با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید مهمترین نقش را در صادرات کشور داشته باشد، تاکید کرد: برخی مدیران روحیه جهادی برای حل مشکلات صادراتی را ندارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل