کد خبر: 6914
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی استاندار فارس با اشاره به تأسیس ۷ شهرستان جدید در فارس به درخواست استان برای حمایت وزیر جهاد کشاورزی بمنظور تصویب و راه اندازی ادارات اشاره نموده که مورد موافقت وی قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر، استاندار فارس در جلسه با دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس بعنوان قطب بزرگ کشاورزی کشور، دارای استعدادهای فراوان در عرصه کشاورزی، دامداری، تولیدات نهاده های دامی است و امیدواریم با همکاری و حمایت وزیر محترم مشکلات موجود مرتفع گردد.  
دکتر عنایت الله رحیمی  در این جلسه که با حضور مدیر کل جهاد کشاورزی استان، روسای اتحادیه های دامداران، مرغداران و اتحادیه مرغ تخم گذار استان برگزار شد؛ با اشاره به برخی از مشکلات و درخواست‌های استان فارس از مجموعه وزارت جهاد کشاورزی گفت: اتحادیه تولید کنندگان تخم مرغ در استان فارس در زمینه تولید تخم مرغ با ظرفیت ۵/۵ میلیون تن در سال و ۱۷۵ تن تولید روزانه  فعالیت می کنند که در این بخش تامین متناسب خوراک طیور (سویا وکنجاله) و رفع اشکالات سامانه بازارگاه، توجه به نرخ گذاری و قیمت تمام شده تولیدات،  تامین نهاده مرغ (گوشتی-تخم گذار) عدم تامین بموقع نهاده ها، نابسامانی درمیزان سهمیه وخرید از سامانه، عدم تامین نیاز تولیدکنندگان خوراک دام، عدم وجود سیستم کنترلی توزیع نهاده تا تحویل محصول تولیدی، عدم تامین نیازکامل مرغداران از جمله مواردی است که نیازمند مساعدت دکتر خاوازی است.
وی افزود: یک هزار واحد تولید مرغ گوشتی در استان نیازمند تامین به موقع و متناسب خوراک طیور (ذرت و سویا) است که در صورت عدم تامین متناسب خوراک در وزن و تولید مرغ تاثیر گذار است که به همین دلیل تولیدکنندگان خواستار توجه و حمایت وزارت جهاد کشاورزی به این موضوع هستند.
دکتر رحیمی در ادامه با بیان  مشکلات تولیدکنندگان دام در استان گفت: در طرح شناسایی و ثبت دام ها به منظور تامین خوراک و نیازهای دامی، دامداران با قطعی مکرر سامانه، در ثبت و هویت گذاری دام‌ها و تامین پلاک‌های گوسفندان با مشکل مواجه هستند که در این موضوع هم انتظار است وزیر محترم دستورات مقتضی صادر کند.
دکتر رحیمی استاندار فارس با اشاره به دیدگاه‌ها و نظرات تخصصی روسای اتحادیه های دامداری، مرغداری و تخم‌مرغ خواستار تجدید نظر در تصمیم گیری های متمرکز و مشاوره و تشریک مساعی  اتحادیه ها در اخذ تصمیمات وزارتی شد.


درخواست تمدید پروانه و عدم کسر بیست درصد سهم آب گلخانه ها
وی در موضوع آبیاری تحت فشار و آبیاری  نوین در فارس گفت :با توجه به محدودیت منابع آبی و کاهش بارندگی در سالهای گذشته ضرورت دارد در استان فارس  بهره گیری از فن آوریهای موجود مورد حمایت بیشتر قرار گیرد که  بمنظور کاهش مصرف آب و توسعه گلخانه ها درخواست می شود توافقی بین وزارت نیرو و جهاد کشاورزی بابت تمدید پروانه و عدم کسر بیست درصد سهم آب پیگیری، همچنین تسهیلات بانکی بیشتری به این بخش اختصاص داده شود.


 کمک به حل مشکلات شرکت پگاه فارس
دکتر رحیمی در ادامه و بمنظور رفع مشکلات مالی شرکت پگاه خواستار صدور مجوزهای لازم برای رفع مشکلات شرکت شیر پگاه شد که با موافقت وزیر تدابیر لازم اتخاذ شد.


آغاز به کار  ادارات جهاد کشاورزی شهرستان های تازه تاسیس

در این دیدار استاندار فارس با اشاره به تأسیس ۷ شهرستان جدید در فارس به درخواست استان برای حمایت وزیر جهاد کشاورزی بمنظور تصویب و راه اندازی ادارات اشاره نموده که مورد موافقت وی قرار گرفت.
در نشست مشترک استاندار با دکتر  خاوازی؛ وزیر جهاد کشاورزی پس از استماع دیدگاه‌ها، نظرات و درخواست‌های استان فارس گفت: استان فارس سهم بسزایی در حوزه های مختلف کشاورزی و دامداری دارد که در راستای توسعه و رفع مشکلات هرگونه همکاری مجموعه وزارتی مورد تاکید است و مقرر شد با دستور وزیر در اسرع وقت مشکلات مرتفع گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل