کارخانه بازیافت احسان نیا

با رونمایی از نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در استان فارس در مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» واقع در روستای «گچی» فرصت اشتغال یکصد بهبود یافته مواد مخدر فراهم شد.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ دوم پاسدار «مجید علیپور»، در آئین رونمایی و افتتاح نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در فارس گفت: اقدام مدیر مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» در شرایط اقتصادی کنونی برای این طرح، مصداق اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه بقیه الله (عج) شیراز افزود: این طراحی برای دستگاه جدید در ایجاد اشتغال و جهش تولید نقش موثری دارد و خوشحال هستیم که در شیراز چنین افرادی وجود دارند که با دستان خالی از عهده چنین کار بزرگی بر می آیند.

«هادی ابراهیمی» نیز در این مراسم با اشاره به سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان بزرگ گفت: 150 فعالیت بر عهده سازمان بهزیستی است که بخش مهمی از آن به بهبود یافتگان مواد مخدر اختصاص دارد.

مدیر بهزیستی شهرستان شیراز ادامه داد: عملکرد این مجموعه در مورد بهبود یافتگان مواد مخدر و ایجاد اشتغال برای آنها قابل تقدیر است و علاوه بر رونق اقتصادی موجب تغییر نگاه به این بهبود یافتگان می شود.

اشتغال برای محرومان

«محمد باقر حسینی»، در این مراسم با اشاره به عرصه‌ تولید و رونق اقتصادی بیان کرد: اوج گرفتن ثروت ملی و رفاه عمومی در کشور به حضور تولید کنندگان به عنوان صفوف مقدم این حوزه نیاز دارد.

مسئول دفتر و نماینده «روح الله نجابت»، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: میدان تولید، میدان جنگ است و تولید در این شرایط واقعا سخت است.

وی اضافه کرد: حفظ ‏اشتغال و به ویژه اشتغالی که منجر به توسعه پایدار باشد نیز دشوار است و ‏اشتغال برای محرومان و مستضعفان به همت جهاد گونه نیاز دارد.

حسینی تاکید کرد: تولید و اشتغال و صیانت از محیط زیست و حمایت از محرومان ومستضعفین، دستاورد های ستودنی کارگاه تولیدی و حمایتی «احسان نیا» است.

تفکیک زباله و فرآوری مواد اولیه

«علی اصغر احسان نیا» با اشاره به ایده پردازی برای اجرای طرح نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در فارس گفت: از اسفند سال گذشته با ایجاد هماهنگی میان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، بهزیستی شیراز، مدیریت مبارزه با مواد مخدر و دادگستری فارس، تفکیک زباله های خشک جمع آوری شده 6 منطقه از 11 منطقه شهرداری شیراز به کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» سپرده شد.

مدیر مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» افزود: دستگاه سورت بازیافت خشک با در این کارگاه با هزینه یک میلیارد و 400 هزینه طراحی شده است.

وی اضافه کرد: با طراحی و آغاز به کار این دستگاه فرصت اشتغال یکصد نیروی جدید فراهم شده است و در این دستگاه زباله های خشک پس از خرد شدن، فرآوری می شوند.

احسان نیا تاکید کرد: مواد اولیه 9 رقم ماده مختلف مانند کاغذ و کارتن، پلاستیک، بطری آب معدنی، قوطی فلزی، نایلون و ... در این کارگاه فراهم و به کارخانه های مختلف ارائه می شود.

وی با اشاره به کیفیت مطلوب مواد اولیه آب معدنی در این کارگاه گفت: در کمیت و کیفیت در کل کشور از نظر تولید مواد اولیه بطری آب معدنی اول هستیم و با حمایت ارگان ها از کارگاه تولیدی و حمایتی ما قطعا فرصت جذب نیروهای بیشتر فراهم خواهد شد.

«امید احسان نیا» نیز با اشاره به بومی بودن طرح ساخت دستگاه سورت بازیافت خشک بیان کرد: تمامی مواد استفاده شده و طرح دستگاه بومی است.

طراح دستگاه سورت بازیافت خشک ادامه داد: این دستگاه با همت گروه فنی مجموعه «احسان نیا» طراحی و ساخته شده است و امکان تفکیک و خرد کردن زباله را به صورت ماشینی فراهم کرده است.

خاطر نشان می شود در پایان این مراسم از نیروهای برتر این کارگاه نیز تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.