کارخانه بازیافت احسان نیا

با رونمایی از نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در استان فارس در مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» واقع در روستای «گچی» فرصت اشتغال یکصد بهبود یافته مواد مخدر فراهم شد.

به گزارش پیام خبر، سرهنگ دوم پاسدار «مجید علیپور»، در آئین رونمایی و افتتاح نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در فارس گفت: اقدام مدیر مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» در شرایط اقتصادی کنونی برای این طرح، مصداق اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه بقیه الله (عج) شیراز افزود: این طراحی برای دستگاه جدید در ایجاد اشتغال و جهش تولید نقش موثری دارد و خوشحال هستیم که در شیراز چنین افرادی وجود دارند که با دستان خالی از عهده چنین کار بزرگی بر می آیند.

«هادی ابراهیمی» نیز در این مراسم با اشاره به سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان بزرگ گفت: 150 فعالیت بر عهده سازمان بهزیستی است که بخش مهمی از آن به بهبود یافتگان مواد مخدر اختصاص دارد.

مدیر بهزیستی شهرستان شیراز ادامه داد: عملکرد این مجموعه در مورد بهبود یافتگان مواد مخدر و ایجاد اشتغال برای آنها قابل تقدیر است و علاوه بر رونق اقتصادی موجب تغییر نگاه به این بهبود یافتگان می شود.

اشتغال برای محرومان

«محمد باقر حسینی»، در این مراسم با اشاره به عرصه‌ تولید و رونق اقتصادی بیان کرد: اوج گرفتن ثروت ملی و رفاه عمومی در کشور به حضور تولید کنندگان به عنوان صفوف مقدم این حوزه نیاز دارد.

مسئول دفتر و نماینده «روح الله نجابت»، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: میدان تولید، میدان جنگ است و تولید در این شرایط واقعا سخت است.

وی اضافه کرد: حفظ ‏اشتغال و به ویژه اشتغالی که منجر به توسعه پایدار باشد نیز دشوار است و ‏اشتغال برای محرومان و مستضعفان به همت جهاد گونه نیاز دارد.

حسینی تاکید کرد: تولید و اشتغال و صیانت از محیط زیست و حمایت از محرومان ومستضعفین، دستاورد های ستودنی کارگاه تولیدی و حمایتی «احسان نیا» است.

تفکیک زباله و فرآوری مواد اولیه

«علی اصغر احسان نیا» با اشاره به ایده پردازی برای اجرای طرح نخستین دستگاه سورت بازیافت خشک در فارس گفت: از اسفند سال گذشته با ایجاد هماهنگی میان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، بهزیستی شیراز، مدیریت مبارزه با مواد مخدر و دادگستری فارس، تفکیک زباله های خشک جمع آوری شده 6 منطقه از 11 منطقه شهرداری شیراز به کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» سپرده شد.

مدیر مجموعه بازیافت کارگاه تولیدی حمایتی «احسان نیا» افزود: دستگاه سورت بازیافت خشک با در این کارگاه با هزینه یک میلیارد و 400 هزینه طراحی شده است.

وی اضافه کرد: با طراحی و آغاز به کار این دستگاه فرصت اشتغال یکصد نیروی جدید فراهم شده است و در این دستگاه زباله های خشک پس از خرد شدن، فرآوری می شوند.

احسان نیا تاکید کرد: مواد اولیه 9 رقم ماده مختلف مانند کاغذ و کارتن، پلاستیک، بطری آب معدنی، قوطی فلزی، نایلون و ... در این کارگاه فراهم و به کارخانه های مختلف ارائه می شود.

وی با اشاره به کیفیت مطلوب مواد اولیه آب معدنی در این کارگاه گفت: در کمیت و کیفیت در کل کشور از نظر تولید مواد اولیه بطری آب معدنی اول هستیم و با حمایت ارگان ها از کارگاه تولیدی و حمایتی ما قطعا فرصت جذب نیروهای بیشتر فراهم خواهد شد.

«امید احسان نیا» نیز با اشاره به بومی بودن طرح ساخت دستگاه سورت بازیافت خشک بیان کرد: تمامی مواد استفاده شده و طرح دستگاه بومی است.

طراح دستگاه سورت بازیافت خشک ادامه داد: این دستگاه با همت گروه فنی مجموعه «احسان نیا» طراحی و ساخته شده است و امکان تفکیک و خرد کردن زباله را به صورت ماشینی فراهم کرده است.

خاطر نشان می شود در پایان این مراسم از نیروهای برتر این کارگاه نیز تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل