کد خبر: 6960
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
فروشگاه اینترنتی

۸۷۱ فروشگاه اینترنتی در مهرماه سال جاری(۱۳۹۹) از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نماد اعتماد گرفته‌اند.

به گزارش پیام خبر، به نقل از ماهنامه پیوست طبق گزارش روزانه وزارت صنعت معدن و تجارت طی حدود ۱۹ روزکاری در مهرماه گذشته ۸۷۱ نماد اعتماد صادر شده است و ۵۲ نماد اعتماد تمدید شده است.

بیشترین تعداد نمادهای اعتماد صادر شده در طول یک روز به ۷۶ نماد اعتماد می‌رسد که طبق گزارش وزارت صمت در روز ۲۳ مهرماه از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده است.

براین اساس تا کنون ۷۳ هزار و ۱۳۵ فروشگاه اینترنتی نماد خود را از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دریافت کرده‌اند. هر چند طبق برآوردهای صورت گرفته تعداد فروشگاه‌های اینترنتی فعال در کشور بیش از این تعداد است اما به نظر می‌رسد هم‌اکنون بیش از دوره‌های گذشته این فروشگاه‌ها اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می‌کنند.

یکی از دلایل اقبال از نماد اعتماد الکترونیکی دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی است، طبق مصوبات بانک مرکزی و شاپرک ارائه دهندگان خدمات پرداخت و پرداخت‌یارها مجاز به ارائه خدمات پرداخت اینترنتی به فروشگاه‌هایی فاقد نماد اعتماد، نیستند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرده است با تغییراتی که در زیرساخت خود ایجاد کرده است سرعت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی را برای کسانی‌که مدارک آنان آماده است تقریبا به یک روز رسانده است و دبیر شورای عالی فضای مجازی طی نامه‌ای به رئیس جمهوری اعلام کرد که تمامی مراحل اضافی برای صدور نماد اعتماد الکترونیکی حذف شده است و این نماد در کمتر از یک روز صادر می‌شود. با این وجود طی سال‌های گذشته همواره فروشگاه‌های اینترنتی از ناکارآمد بودن روند صدور نماد اعتماد الکترونیکی گلایه‌مند بوده‌اند.

هر چند از ابتدای فعالیت صدور نماد اعتماد الکترونیکی این نماد از سوی بخش خصوصی و شرکت‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیکی و فین‌تک‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است اما با توجه به اینکه به تدریج الزام در یافت این نماد در قوانین مختلف از جمله آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پول‌شویی مورد توجه قرار گرفته است هر روز به اهمیت آن افزوده است.

هچنین از ابتدای سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا اقبال به تجارت الکترونیکی و عرضه کالاها در فضای مجازی بیش از گذشته مورد توجه عرضه‌کنندگان کالا و خدمات قرار گرفته است از همین رو به نظر می‌رسد بسیاری از فروشگاه‌های فعال در سطح کشور برای اینکه بتوانند میزان فروش خود را حفظ کنند بیش از گذشته به فکر حضور در فضای مجازی و عرضه کالاهای خود در این فضا افتاده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.