کد خبر: 6979
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
عبدالرضا قاسم پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در استان فارس گزارش نشده است، عنوان کرد: با کسانی که شایعات و اخبار غیر موثق را منتشر و اذهان عمومی را مشوش می کنند برخورد می شود.

به گزارش پیام خبر، جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به ریاست عبدالرضا قاسم پور برگزار شد.

بر اساس این گزارش، معاون استاندار فارس با بیان اینکه این ستاد با هدف هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و با توجه به هشداری که سازمان بهداشت جهانی دام داده تشکیل شده است، عنوان کرد:  اهمیت پیشگیری از این بیماری از آن جهت است که در شرایط بیماری کرونا و آسیب‌هایی که  این پاندمی به بخش‌های اقتصادی، تولید و اشتغال وارد کرده  شیوع چنین بیماری مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ها و صنعت طیور را دچار ضرر و زیان خواهد کرد.

وی یادآور شد: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان علاوه بر مشکلات اقتصادی، سلامت انسان ها را تهدید می کند.

قاسم پور با اشاره به اینکه استان فارس یکی از  قطب‌های تولید مرغ و تخم‌مرغ است، بر لزوم جدیت در پیشگیری از شیوع چنین بیماری هایی در استان تاکید کرد و افزود:   همه دستگاه‌های اجرایی در راستای پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان به دامپزشکی کمک کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از اداره کل دامپزشکی و محیط زیست خواست اقدامات لازم در جهت آموزش نکات بهداشتی برای واحدهای تولیدی و نظارت بر رعایت این نکات در کشتارگاه ها و مرغداری ها را در دستور کار قرار دهند.

قاسم پور با اشاره به اینکه خرید مرغ از فروشندگان غیر مجاز و دوره گردها خطرناک است، از مردم استان فارس نیز تقاضا کرد گوشت مرغ مصرفی خود را از مراکز فروش مجاز خریداری کنند.

معاون استاندار فارس ضمن تاکید بر اینکه فعالان حوزه طیور باید در امر نظارت و پایش و پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان همکاری کنند، اظهار کرد: جلسات متناظر شهرستانی نیز باید توسط فرمانداران و بخشداران برگزار شود و با دامپزشکی همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: سطح کنترل و مراقبت  باید به گونه ای تقویت شود که آمادگی لازم برای انجام اقدامات احتمالی وجود داشته باشد.

قاسم پور از مردم استان فارس خواست به شایعات و اخبار غیر موثق درخصوص بیماری ها به ویژه بیماری های واگیردار توجه نکرده و اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در استان فارس گزارش نشده است، عنوان کرد: با کسانی که شایعات و اخبار غیر موثق را منتشر و اذهان عمومی را مشوش می کنند  برخورد می شود.

وی همچنین به مشاهده مواردی از این بیماری در استان در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: در آن  موارد بلافاصله دامپزشکی ورود پیدا کرده و اقدامات لازم برای  مقابله با بیماری و معدوم کردن پرندگان مبتلا و جلوگیری از سرایت به سایرین را انجام داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل