کد خبر: 6982
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
باغ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: با پیگیری‌های انجام شده از انجام فعالیت افراد غیرمتخصص در امور باغبانی در سطح این شهرستان جلوگیری خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، عزیز رحیمی با اشاره به ورود افراد فاقد تخصص در فعالیت‌های باغبانی این شهرستان گفت: احداث باغ‌ها خصوصا پسته، تامین پیوندک، تهیه نهال و ... باید توسط افراد با تجربه و دارای مجوز انجام شود.

به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی مرودشت، رحیمی عنوان کرد: پیوندهای انجام شده توسط این افراد، کیفیت پایین محصول، زیان بهره برداران و خشکی باغ‌ها را به همراه داشته است.  

او با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر دخالت افراد سودجو در احداث باغ‌ها با رعایت  فاصله کمتر بین درختان و کاشت تعداد بیشتری درخت رویت شده است، بیان کرد: این درختان در سال دوم و در زمان پیوند زدن هرینه پیوند چندین برابری را به بهره بردار تحمیل خواهد کرد.  

رحیمی با بیان اینکه برای متقاضیان احداث باغ پسته کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش‌ها نیز توسط کارشناسان و افراد دارای مجوز و زیر نظر مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار می‌شود.

به گفته او، ضروری است برای خرید هرنوع اندام تکثیری از جمله پیاز زعفران، خرید نهال از نهالستان‌ها، خرید پیوندک گردو و بادام به منظور سرشاخه کاری این باغ‌ها،  اصلاح و احیا باغ‌های زیتون و... نیز مشاوره با کارشناسان و یا مراکز خصوصی مورد تایید جهاد کشاورزی انجام شود.

رحیمی بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن زمان کشت زعفران، متقاضیان خرید پیاز زعفران نیزباید پیاز مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تهیه کنند و توصیه می‌شود از مراکزی که در زمینه کشت و کار و کیفیت پیاز زعفران تخصص و آشنایی کافی ندارند، خرید نکنند.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت به فعالیت‌های ترویجی در زمینه احداث اصولی باغ‌ها اشاره و اضافه کرد: نصب بنر در مراکز جهاد کشاورزی واطلاع رسانی به متقاضیان در فضای مجازی در زمینه احداث اصولی باغ‌ها ضروری است و باید بیش از پیش در دستور کار قرار بگیرد.

این مقام مسئول، عدم وجود باغ‌های مادری استاندارد جهت تهیه اندامهای تکثیری مورد نیاز در شهرستان و همچنین سودآوری بالای طرح‌های احداث باغ و ناآگاهی بهره برداران را دلیل عمده ورود افرادغیر متخصص در فعالیت‌های باغی شهرستان و مشکلات ناشی از آن عنوان کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.