کد خبر: 6987
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
 • خبرنگار: زهرا بازیار
 • چاپ
صلاح الدین ایزدفر ، رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس

رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس گفت: برخی مواقع شکست جزیی از پروسه موفقیت است و این درحالی است که کسب مهارت صبر برای هر مدیر یا صاحب کسب و کاری لازم است و آن صبر و تحمل مسیر موفقیت را برای آن کسب و کار هموار می کند.

به گزارش پیام خبر، صلاح الدین ایزدفر در جلسه کمیسیون اخلاق کسب و کار که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: در حال حاضر ما در جامعه شتاب زده ای زندگی می کنیم که آستانه صبر و تحمل بیشتر مردم بسیار کم شده است در صورتی که موفقیت به ویژه در عرصه اقتصادی یک شبه به وجود نمی آید.

رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق بازرگانی فارس افزود: صبر یک مهارت مهم در حوزه اقتصاد است و فعالان اقتصادی و صاحبان کسب و کاری که به این مهارت دسترسی دارند می توانند با کمترین آسیب از گذرگاه های سخت اقتصادی عبور کنند.

ایزدفر اظهارداشت: برخی مواقع شکست جزیی از پروسه موفقیت است و این درحالی است که کسب مهارت صبر برای هر مدیر یا صاحب کسب و کاری لازم است و آن صبر و تحمل مسیر موفقیت را برای آن کسب و کار هموار می کند.

وی با بیان اینکه ویژگی های اخلاق در کسب و کار می تواند تنظیم کننده روابط میان انسان ها و به ویژه کسب و کار و مشتری باشد اضافه کرد: در مدیریت نیز این ساز و کار درونی بدون آنکه نیاز به اهرم های بیرونی داشته باشد قادر است عملکردهای اخلاقی را به وجود آورد.

در ادامه این جلسه محمد حسین پورهادی عضو اتاق بازرگانی فارس به ارائه مطلب با عنوان"سواد نو، شرط بقا"   پرداخت.

وی افزود: امروزه دانش و اطلاعات بازوان و مولفه قدرت هستند و لزوم فراگیری اطلاعات و دانش به روز از اهمیت زیادی برخوردار است.

پورهادی با مقایسه مراحل واردات کالا در سال ۹۶ و ماقبل آن و سال ۹۷ و مابعد آن ادامه داد: در سال ۹۶ و ماقبل آن، ثبت سفارش ظرف ۵ دقیقه، حواله ارز از طریق صرافی ظرف ۳ روز تا یک هفته، حمل کالا و ترخیص ظرف ۱۵ تا ۳۰ روز انجام میگرفت. بنابراین کل پروسه ۱۵ تا ۴۰ روز به طول می¬انجامید.

وی بیان کرد: سال ۹۷ به بعد، ثبت سفارش ۳۰ روز، درخواست کد تخصیص از بانک مرکزی ۳۰ روز، خرید ارز ۹۰ روز، امور بانکی در کشور مبدا ۳۰ روز و حمل و ترخیص ۳۰ روز به طول می¬انجامد و کل پروسه مدت ۷ ماه زمان می برد.

پور هادی؛ به بیان سخنانی پیرامون مقایسه مراحل صادرات کالا در سال ۹۶ و ماقبل آن و در سال ۹۷ و مابعد آن، آمادگی و آشنایی با انجام واردات طی مراحل جدید، آمادگی برای انجام صادرات طی مراحل جدید، آمادگی برای تبدیل شدن از وارد کننده به صادر کننده و آموختن قوانین از جمله قوانین مالیاتی، گمرکی و حمل و نقل به عنوان پیش نیاز تجارت پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.