کد خبر: 6990
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:از ابتدای شیوع کرونا در استان 79 هزار و 609 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی»، امروز (دوشنبه  5 آبان) با اشاره به آخرین آمار ابتلا به کرونا در استان فارس به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع کرونا در استان 79 هزار و 609 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تا کنون در کل استان بیش از 350 هزار تست کرونا در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: یک هزار و 343 بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 174 نفر آنها با وخامت در شرایط جسمی خود در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به قربانیان کرونا در 24 ساعت گذشته عنوان کرد: با مرگ 21 نفر در 24 ساعت قبل شمار قربانیان کرونا در استان فارس به یک هزار و 306 نفر رسید.

همتی اعلام کرد: 66 هزار و 187 مبتلا به کرونا در استان نیز پس از بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اشاره به افزایش مراکز سرپایی تشخیص و درمان کرونا گفت: تا پیش از این چهار مرکز در شیراز، شامل مرکز «بوستان» در شهرک «گلستان»، مرکز «حضرت ابوالفضل(ع)» در بلوار «نصر»، مرکز «توحید» در دروازه «کازرون» و مرکز «فاطمه زهرا(س)»، ابتدای «همت جنوبی» در شیراز و مراکز شهرستانی در این زمینه از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ شب، خدمات ارائه می کردند.

همتی افزود: مراکز جدید در شیراز نیز از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه فعال هستند و شامل مرکز خدمات جامع سلامت «شهید سلطانی» در خیابان «قصرالدشت»، مرکز خدمات جامع سلامت «حر ریاحی» در «ده پیاله»، مرکز خدمات جامع سلامت «امام علی(ع)» در بوستان «شقایق»، میدان پاسارگاد، مرکز خدمات جامع سلامت «گل سرخ» در بلوار «شهید دوران»، چهارراه زمزم، مرکز خدمات جامع سلامت «داریون» واقع در شهر داریون، مرکز خدمات جامع سلامت «مفتاحی» در شهرک «شهید مطهری»، میدان عرفان جنوبی، مرکز خدمات جامع سلامت «موسی بن جعفر(ع)» واقع در خیابان «لاله»، بوستان هاشمی، مرکز خدمات جامع سلامت «بهارستان» در شهرک «میانرود»، بوستان «طراوت»، مرکز خدمات جامع سلامت «امام رضا(ع)» واقع در خیابان «فراشبندی»، پشت بوستان جنت می شوند.

وی اعلام کرد: این مراکز به چرخه ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رسیدگی به افراد مشکوک و دارای علامت کرونا از امروز آغاز به کار کرده اند که با افزوده شدن آنها، تعداد مراکز سرپایی تشخیص و درمان کرونا در استان به ۵۳ مورد افزایش یافته است و مرکز خدمات جامع سلامت صدرا نیز در 10 روز آتی به این مراکز افزوده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.