کد خبر: 7003
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
محمداسلامی

وزیر راه‌وشهرسازی گفت: طرح اقدام ملی یکی از منظم‌ترین، بافکرترین و واضح‌ترین طرح‌های مسکنی است که در یک مدت کوتاه عملیاتی شده و در شرایط فقر زمین و نوسان قیمت دلار اجرایی می‌شود.

به گزارش پیام خبر ، «محمد اسلامی» امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش یکی از نمایندگان مجلس درباره وضعیت مسکن، افزود: امروز همه ظرفیت‌ها به خدمت گرفته شده تا تولید مسکن به جریانی پایدار تبدیل شود.

وی با بیان اینکه تاکنون سه کار مهم در زمینه مسکن در کشور انجام شده، خاطرنشان‌کرد: نخست، شناسایی متقاضیان واقعی واجد شرایط بود به‌طوری که تاکنون ۴۶۰ هزار نفر شناسایی شده‌آند که در حال واریز وجه و اتصال به پروژه‌ها هستند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شرایط کرونایی توانستیم با فعال‌کردن سیستم‌های الکترونیکی ثبت‌نام مسکن ملی را مدیریت کنیم، گفت: در همین پیوند، شناسایی و تخصیص زمین‌های بلامعارض و وصل به خدمات شهری آغاز شد تا با کاستی زمین برای ساخت مسکن مبارزه کنیم.

وی بیان‌داشت: طی تفاهمنامه‌هایی سعی شد تا زمین‌های در اختیار دستگاه‌ها را به پروژه‌ها متصل کرده و در اختیار بگیریم، امروز شاهد اجرای این برنامه‌ها هستیم و با حمایت مجلس می‌توانیم بهتر از این هم عمل کنیم.

اسلامی ادامه‌داد: سیاست ما اجرای قانون اساسی است و وظیفه‌ای که در قانون برای ما نوشته شده فراهم‌کردن زمینه خانه‌دار شدن مردم است.

وی در پاسخ به نقد نماینده سوال‌کننده درباره تعلل دولت در ساخت مسکن، یادآورشد: این پروژه اواخر سال ۹۷ کلنگ‌زنی و هفته گذشته افتتاح شد.

این مقام مسوول خاطرنشان‌کرد: امروز در همه مراحل تولید مسکن، از تامین زمین تا ساخت مسکن فعال هستیم و این، به استثنای برخی شهرها است که به دلیل فقدان زمین، حتی از مردم زمین خریداری کردیم و برای اقدام ملی در نظر گرفتیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه‌کرد: عدم تحویل زمین موضوع کم اهمیتی نیست، اما موفق شدیم با تاکیدات رییس‌جمهوری با برخی دستگاه‌ها برای تحویل زمین به تفاهمنامه برسیم که از جمله آنها وزارت جهاد کشاورزی بود، هرچند این مهم هنوز عملیاتی نشده و زمینی از این وزارتخانه تحویل نگرفتیم.

اسلامی گفت: دولت در شرایط فقر زمین، خانه ساخته است و ۴۰ هزار نفر در حال تحویل گرفتن زمین هستند.

وی بیان‌داشت: ما تنظیم‌کننده، حمایت‌کننده و پشتیبان‌کننده هستیم و زمین‌های ۹۹ ساله را آماده عرضه کردیم، امروز افتخار می‌کنم در سراسر کشور همه کسانی که دغدغه مسکن داشتند را شناسایی کردیم و در خدمت این پروژه درآوردیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت خانه برای ۷۵ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته برنامه‌ریزی شده است، یادآوری‌کرد: تا این هفته ساخت ۴۳ هزار واحد با ظرفیت‌های مردمی، تعاونی‌ها و تشکل‌ها که به میدان آمده‌اند، آغاز شده است و از این سریع‌تر، با برنامه‌تر و مسنجم‌ت چطور می‌توانستیم در شرایط فعلی و با این نوسان قیمت دلار خانه بسازیم؟

وی گفت: تحولات قیمتی ارتباطی با مسکن ندارد، زیرا نرخ دلار که بالا می‌رود همه قیمت‌ها افزایش می‌یابد ​​​​و این واقعیت جامعه ما است.

اسلامی همچنین اظهارداشت: در پروژه‌های عمرانی و مسکن به مخاطره افتادیم، اما منفعل نشدیم و به ساخت‌وساز ادامه دادیم.

وی افزود: قانون سامان‌دهی مسکن را به دولت بردیم و تغییر دادیم تا دستمان باز باشد، همچنین ساخت دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت نهم و دهم وعده داده شده بود که فقط ۷۰۰ هزار واحد تحویل شد، اما بقیه در فرآیند تولید بود و ما آن را ساختیم.

این عضو کابینه دولت گفت: هفته گذشته در پردیس ۱۴ هزار واحد مسکن مهر تحویل شد و دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده تا مردم بتوانند در این خانه‌ها ساکن شوند.

وی با بیان اینکه نهضت خانه‌سازی ادامه خواهد داشت، تاکیدکرد: عدد تحویلی مسکن مهر دو میلیون و ۵۰ هزار واحد است و فقط ۶۰ هزار واحد نیمه تمام باقی مانده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.