کد خبر: 7018
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  • خبرنگار: نوید جعفری
  • چاپ
نشست خبری اتاق بازرگانی فارس با اصحاب رسانه مرتضی رهنما، مدیر کل استاندارد فارس

مدیر کل استاندارد فارس گفت: استفاده صحیح از وسایل گازسوز استاندارد بدلیل خطرات جدی که این وسایل برای شهروندان ایجاد میکندامری ضروری است.

به گزارش پیام خبر، مرتضی رهنما، استفاده صحیح از وسایل گازسوز استاندارد بدلیل خطرات جدی که این وسایل برای شهروندان ایجاد میکندامری ضروری است.

به گفته مدیر کل استاندارد فارس هرچند تا کنون گزارشی از وجود وسایل گازسوز غیر استاندارد در مراکز تولیدی و عرضه استان فارس واصل نشده لیکن بنظر میرسد بدلیل عدم رعایت نکات ضروری درنحوه استفاده از این وسایل بویژه نحوه نصب آنها در منازل خطرات جانی جبران ناپذیری بوجود آمده و این خطرات در ما های فصل سرما به مراتب بیشتر از سایر ماههاست .رهنماافزودمهمترین اقدام دراین زمینه عبارت است از خریدکالای استاندارد، استفاده از تعمیرکارمجاز، تعویض بموقع وسایل و اتصالات فرسوده وانتخاب بخاری متناسب بافضای اتاق می باشد.

وی افزود: وسایل گازسوز دود کش دار راحتی برای چند لحظه بدون اتصال به دود کش نباید روشن کرد زیرا گازهای کشنده و مسموم کننده وارد فضای اتاق میشود و همچنین استفاده از مسیرهای طولانی افقی دود کش و استفاده از زانوهای اضافی برای اتصال وسایل گازسوز به کانال اصلی دود کشها خطرات جدی را در پی دارد و بر الزام تجهیز بخاریهای گازسوز به وسایل ایمنی شامل ترموکوپل ,سنسور حرارتی حساس به کاهش اکسیژن (ods)وگاورنر( وسیله تنظیم فشار گاز) تاکید کرد و گفت: سازندگان باید وجود این وسایل را در دستور العمل و یا روی بدنه وسیله اعلام کنند.

مدیر کل استاندارد بر عدم استفاده از بخاریهای بدون دود کش در اطاقهای خواب ,زیر زمین ها ,حمام ها و فضاهای بسته تاکید نمود و استفاده از این نوع بخاریها را صرفا در فضاهایی که راهی به فضای آزاد دارند مجاز دانست و اضافه کرد :تعمیر و نصب وسایل گازسوز صرفا بایستی از طریق افراد متخصص و تعمیر کاران مجاز صورت پذیرد.

به گفته مدیرکل استاندارد، بعدازنصب وسیله گازسوزوروشن کردن ان رنگ شعله بخاری بایدآبی باشد وباکنترل مسیردودکش تاکلاهک پشت بام ازبازبودن مسیردودوگازهای منواکسیدکربن اطمینان حاصل کردویکی ازروشهای کنترل این موضوع گرم شدن مسیرخروج محصول احتراق است که بادست قابل ازمایش است واگرمسیردودکش سردباشدبایدبخاری راخاموش کرده ونسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل