کد خبر: 7024
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
علی ربیعی، سخنگوی دولت

سخنگوی دولت عنوان کرد: من به طور روشن و واضح اعلام می کنم دولت با این طرح مخالف است چون ردیف بودجه ای برای آن دیده نشده است.

به گزارش پیام خبر، علی ربیعی در کنفراس خبری در جمع خبرنگاران در خصوص طرح جدید مجلس شورای اسلامی درباره یارانه معیشتی به مردم عنوان کرد: طرحی که بدون هماهنگی با ارکان اجرایی کشور تهیه می‌شود در اجرا با سختی های زیادی مواجه خواهدشد، هر تصمیم این چنینی باید با همکاری دولت جلو برود و قطعا ما از هیچ کاری که وضعیت معیشت مردم را بهبود ببخشد نه دریغ و نه محدود خواهیم کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: طرح‌هایی که ارائه می کنند نباید به شکلی باشد که زندگی مردم را سخت‌تر کند و با اعلام یک موضوع این چنینی رضایت‌ آنی را ایجاد کنیم ولی تلخی دراز مدت ایجاد شود.

وی تصریح کرد: ابتدا گفتند که این پول از تبصره ۱۴ داده شود، در حالی که خود تبصره ۱۴ کسری دارد و ما ناچار شدیم ۴۰ هزار میلیارد تومان اجازه فروش اوراق بگیریم که بتوانیم یارانه معیشتی‌ها را پرداخت کنیم چون بنزین داخلی فروش نرفته بود، در مرحله بعد گفتند از تراکنش های بانکی پول بردارید! همین مانده که مردم پول‌هایشان را از بانک بیرون بکشند.

ربیعی اضافه کرد: می خواستند مبنای محاسبه گمرک، از ارز ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی تبدیل کرده و این پول را به دست بیاورند، اتفاقی که می افتاد این بود که قیمت برخی کالاها ۱۲۰ درصد افزایش پیدا می کرد، بعد گفتند که از سر جمع بودجه برداریم، بودجه ای که خودش کسری دارد چگونه از سرجمع آن پول برداریم؟ در نهایت گفتند از پولی که به تامین اجتماعی برای همسان‌سازی به بازنشستگان دادیم، بخشی از آن را به این اختصاص بدهیم، حقوقی را که دادیم، چگونه می توانیم پس بگیریم؟

وی در پایان بیان کرد : اخیراً مجلس راه‌حلی را پیشنهاد کردند که دولت به برخی از نهادها ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر اموال بفروشد، من نمی‌دانم چگونه امکان پذیر است و اینکه ما چقدر اموال قابل فروش داریم! من به طور روشن و واضح اعلام می کنم دولت با این طرح مخالف است چون ردیف بودجه ای برای آن دیده نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل