کد خبر: 7028
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
 • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
 • چاپ
فیلم کوتاه جنس دوم

فیلم کوتاه «جنسِ دوم» ساخته  فائزه کریمی از هنرجویانِ انجمن سینمای جوانان شیراز، در سومین حضور بین المللی خود به بخش دانشجویی جشنواره بین المللی فیلم  کوتاه(East northeast)  آمریکا راه یافت.

به گزارش پیام خبر، این جشنواره مختص فیلم هایی است که رویکردی متفاوت نسبت به آینده دارند و فیلم کوتاه «جنس دوم» توانست به عنوان نماینده ایران در این فستیوالِ سینمایی حضور یابد.

عوامل این فیلم عبارت از نویسنده و کارگردان: فائزه کریمی، موسیقی: آراد آبادانی، صدابردار: وهاب فریدونی، بازیگران:سعیده نیک نهاد، یسنا رفیعی، مهدیه شهریاری، آتوسا تیموری، سوشیانت حسینی و ساینا علی پور، عکاس: فاطمه سادات معایر، تصویر و تدوین: محمد ناصریراد و صحنه و لباس: محسن دانشور است. این درحالیست که پخش بین المللی فیلم «جنس دوم» را علی بلندنظر برعهده دارد.

«جنس دوم»   در مدت  تقریبا ۵ دقیقه، چالش‌ها و محدودیت‌های دختران ایرانی از بدو تولد و تبعات آن در طول زندگیشان را روایت می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه شرق از شمال شرقی (East Northeast) از ۱۶ تا ۲۳ نوامبر در شهر نیویورک آمریکا برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.