جلسه مدیریت بحران شهرداری شیراز با موضوع موج سوم کرونا

جلسه مدیریت بحران شهرداری شیراز با حضور شهردار شیراز و مدیران شهری برگزار و بخشنامه شهردار شیراز برای حفظ سلامت شهروندان، کارکنان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صادر شد.

به گزارش پیام خبر، با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا و افزایش مبتلایان و جانباختگان این بیماری در استان فارس، امروز جلسه مدیریت بحران شهرداری شیراز با حضور شهردار شیراز و مدیران شهری برگزار و پس از بررسی موارد مختلف، بخشنامه شهردار شیراز برای حفظ سلامت شهروندان، کارکنان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صادر شد.

دستورالعملی که  شهرداری شیراز برای حفظ سلامت شهروندان و کارکنان تدوین کرده است به شرح زیر است:

گند زدایی مکانهای عمومی همانند دارالرحمه،   بهشت احمدی، میدان میوه و تره بار بازارچه های سازمان  میادین، توسط اداره بحران و با همکاری اداره پشتیبانی ماشین آلات طبق روال گذشته با توجه به  پروتکل ها ادامه پیدا کند.

گند زدایی سرویس های بهداشتی و ایستگاههای اتوبوس در معابر  بر اساس  پروتکل ها توسط مدیریت پسماند ادامه پیدا کند.

رییس سازمان مدیریت پسماند طی مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی لزوم و نحوه گند زدایی  معابر را استعلام و تعیین تکلیف کند.

گند زدایی قسمتهای فعال پارکها بر اساس پروتکلهای بهداشتی طبق روال گذشته توسط سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری ادامه پیدا کند.

سازمان میادین مکلف شد تا اتخاذ تصمیم نهایی ستاد مبارزه با کرونا نسبت به فاصله گذاری در بازار های هفتگی تحت نظارت خود اقدام نماید بدیهی است گند زدایی بازارچه ها طبق پروتکلهای ابلاغی ادامه پیدا می کند.

اداره کل سرمایه انسانی با نظارت بر عملکرد دستگاههای مختلف شهرداری  ضمن تذکر به مجموعه هایی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، افراد خاطی را شناسایی و آنها را به هیأت تخلفات و کمیته انضباطی معرفی کند.

صدور دستور دورکاری کارمندان شهرداری شیراز

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز  با اشاره به ابتلای تعدادی از همکاران به ویروس کرونا در بخشنامه ای دستور دور کاری را صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است:

ضمن تاکید ویژه به همکاران در خصوص رعایت ضوابط و اصول بهداشتی از تاریخ پنجم آبان تا اطلاع ثانوی از ظرفیت دورکاری و حضور ۵۰ درصد از کارکنان در محل کار استفاده می شود.

این بخشنامه را در راستای حفظ سلامت شهروندان، کارکنان مجموعه بزرگ شهرداری شیراز و خانواده آنها صادر گردیده است.

شهردار شیراز در پیامی به همکاران شاغل در مجموعه بزرگ شهرداری شیراز گفت:

ضروری است که به علت تعداد بالای خدماتی که به شهروندان ارائه می دهیم و مراجعه حضوری مردم به برخی حوزه ها، از همکاران مجموعه شهرداری در مقابل ویروس کرونا مراقبت شود. در این راستا همکاران باید دستور العمل های بهداشت فردی را در تمام ساعات اداری رعایت کنند. همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده تا اطلاع ثانوی از ظرفیت دورکاری یا مرخصی و حضور ۵۰ درصد از کارکنان در محل کار استفاده می شود.

پیام شهردار شیراز به شهروندان

در پیام حیدر اسکندر پور به شهروندان کلانشهر شیراز آمده است:

شهروندان عزیز شیراز حتما از میزان بالای شیوع ویروس کرونا در کشور و موج سوم آن که اغلب استان ها و شهرها را درگیر کرده است، خبر دارید. شیراز و استان فارس به دلیل فرهنگ غنی مردم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشت فردی و به ویژه استفاده از ماسک از سایر استان ها و شهرها پیشتاز است اما طی روزهای اخیر متاسفانه آمار ابتلای روزانه و فوت همشهریان و هم استانی ها به طرز نگران کننده ای افزایش یافته است.

در این شرایط باید از یکدیگر محافظت و پروتکل های بهداشت فردی را به صورت دقیق رعایت کنیم. اگر همکاری در اداره یا شهروندی در فضای عمومی پروتکل ها را رعایت نکند و باعث شود که سایر همکاران، خانواده ها و شهروندان به این ویروس مبتلا شوند در گرفتاری آنها، شریک است.

خواهش می کنم از امروز برای همراهی با کادر درمان که این روزها خسته شده و تحت فشار روحی و جسمی هستند و به دلیل محافظت از یکدیگر، با هم عهد ببندیم که پروتکل ها را رعایت کنیم تا بتوانیم بر موج سوم کرونا غلبه یابیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.