سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به جان باختن ۳۶۵ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، گفت: مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر،   «سیما سادات لاری» امروز (جمعه ۹ آبان) با اشاره به آخرین آمار کرونا در کشور گفت:  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۷۵۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران در کشور به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

 سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۴۷۷ هزار و ۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند اما هنوز پنج هزار و ۱۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری با تلاش های همکاران بخش آزمایشگاه تا کنون چهار میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل