کد خبر: 7050
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
 • خبرنگار: سمیرا مولودی
 • چاپ
سالمند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که ۲۵ درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.

به گزارش پیام خبر، محمد بدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس با بیان اینکه خدمت رسانی به سالمندان تحت حمایت یکی از اولویت های این نهاد است؛ گفت: در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ سالمند، تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که ۲۵ درصد جمعیت سالمندان استان را تشکیل می دهند.

بدری افزود: سالمندان تحت حمایت عمدتا در مناطق محروم ساکن هستند که این افراد علاوه بر مشکلات سالمندی، با مشکلاتی همچون مسایل درمانی و بهداشتی و عدم دسترسی به منابع و امکانات مواجه هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس گفت: خدمات عمرانی، بهداشتی، معیشتی و ارائه تسهیلات کارگشایی و کارانگیزی از جمله خدماتی است که به سالمندان تحت حمایت ارائه می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۳ هزار و ۱۷۴ نفر از سالمندان استان فارس تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از این تعداد ۷۹ هزار و ۴۱۲ نفر روستایی و عشایر بوده و مابقی در شهرها ساکن هستند. همچنین از تعداد کل سالمندان روستایی و عشایر، ۴۹ هزار و ۵۷۱ نفر را زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر تشکیل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.