کد خبر: 7051
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نخستین نشست شورای همکاری و هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری تئاتر خیابانی

بخش خیابانی جشنواره مقاومت کشوری تئاتر به شیراز واگذار شد، به گفته حمید نیلی دبیر جشنواره تئاتر سراسری مقاومت، برگزاری این جشنواره با شیوه‌های نو، از یک سو نوید روشن بودن هنرهای نمایشی است و از سوی دیگر امید و شادابی را از این رهگذر در جامعه جاری خواهد کرد.

به گزارش پیام خبر؛ نخستین نشست شورای همکاری و هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری تئاتر خیابانی با حضور حمید نیلی، دبیر جشنواره تئاتر سراسری مقاومت و همکارانشان، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، طاهری از سپاه فجر و میکائیلی مسئول بسیج هنرمندان فارس، احمد وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس، برخی از اعضای کانون تئاتر خیابانی فارس و گروسی نماینده حوزه هنری فارس، خانم رفیعی از بیمه البرز و آقای ریاستی به عنوان حامی اسکان و پذیرایی میهمانان جشنواره برگزار شد.

در ابتدا مرامی ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت پیامبر (ص) به حاضران در جلسه خوش آمد گفت. سپس ضمن سپاس از آقای نیلی و همکارانشان به جهت واگذاری میزبانی بخش خیابانی جشنواره مقاومت به شیراز، از سایر اعضای جلسه که با همکاری و حضور خود امکان برگزاری این جشنواره را در شیراز فراهم ساختند تشکر نمود.

در ادامه حمید نیلی در این نشست با تبریک هفته وحدت گفت: از اسفند تا کنون، به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، هنرهای نمایشی از نخستین فعالیت‌هایی بود که تعطیل شد و هنوز هم تعطیل است. برگزاری این جشنواره با شیوه‌های نو، از یک سو نوید روشن بودن هنرهای نمایشی است و از سوی دیگر امید و شادابی را از این رهگذر در جامعه جاری خواهد کرد.

نیلی ادامه داد: جشنواره کشوری دفاع مقدس، در دو بخش تئاتر خیابانی و دانشجویی، امسال در دو سوی کشور برگزار خواهد شد تا بتوانیم با تمرکززدایی از جشنواره‌ها، دیگر استان‌ها را نیز از مزایای برگزاری این جشنواره‌ها بهره‌مند نماییم.

دبیر جشنواره سزاسری تئاتر مقاومت با اشاره به بالا بودن کیفیت نمایش‌های این دوره جشنواره افزود: تا کنون ۳۰۰ اثر به دبیرخانه تئاتر خیابانی جشنواره کشوری تئاتر دفاع مقدس فرستاده شده است که ۲۰ نمایش برای داوری پذیرفته شده‌اند.

در ادامه، وامق سخنانی را در رابطه با جشنواره ایراد کرد. سپس اقای موسوی رییس بخش خیابانی انجمن نمایش فارس نسبت به تشریح موارد پیگیری شده از سوی انجمن و نحوه همکاری نهادهای مختلف ارایه کرد.  در ادامه این نشست، نظری از فعالان نمایش خیابانی نیز در مورد گزینه های نحوه اجرای این جشنواره مواردی را گفت.

نصیری مدیر اجرایی بخش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت، ضمن یادآوری اهمیت تئاتر خیابانی اظهار امیدواری کرد که این جشنواره به نحو خوبی برگزار شود.

طاهری به نمایندگی از سپاه فجر نیز ضمن تبریک هفته وحدت، از آمادگی آن نهاد جهت همکاری در برگزاری این رویداد فرهنگی خبر داد و در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی حین برگزاری تاکید کرد.

میکائیلی مسئول بسیج هنرمندان فارس نیز ضمن تبریک هفته وحدت، اظهار داشت که بسیج آمادگی لازم را در رابطه با پوشش تصویری و همچنین هماهنگی تامین امنیت اجراهای جشنواره دارد.

اقای ریاستی به عنوان حامی اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان در جشنواره توضیحاتی را در خصوص نحوه اسکان و چگونگی رعایت مسایل و پروتکل های بهداشتی میهمانان اعلام داشت.

همچنین مرامی در پایان این نشست افزود: پیگیری‌ها و هماهنگی‌ها برای برگزاری بدون دغدغه این جشنواره باید از طریق هماهنگی با مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا انجام شو و با توجه به بیماری کرونا و پیش‌بینی‌های صورت گرفته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، شیوه‌های گوناگونی را برای برگزاری جشنواره پیش‌بینی کرده‌ایم که با توجه به وضعیت کرونا در هنگام برگزاری جشنواره، نه تنها برای برگزاری مشکلی نداشته باشیم که آسیبی نیز به کسی وارد نشود.

گفتنی است، نیلی ضمن اظهار امیدواری برگزاری موفق این جشنواره با رعایت پروتکلهای بهداشتی، از همه حاصران در جلسه تشکر و قدردانی نمود.

نخستین نشست شورای همکاری و هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری تئاتر خیابانی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.