کد خبر: 7053
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
استاد سید عطاءالله طغرایی

این طرح در آخرین نشست شورای اسلامی شهر نی‌ریز مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و با همت شهرداری نی‌ریز خیابانی منشعب از خیابان عمان نی‌ریزی به نام "استاد سید عطاءالله طغرایی" نامگذاری شد.

به گزارش پیام خبر؛ انجمن خوشنویسان ایران در راستای ارج‌گذاری از خدمات ارزنده اساتید پیشکسوت خوشنویسی دارای مقام استادی و ماندگار نمودن نام آنها در میراث‌داری و اشاعه هشت قرن تاریخ خوشنویسی ایران، پیشنهاد نامگذاری خیابان یا ساخت سردیس و نصب در میادین شهری، برای تکریم، حفظ و صیانت از اساتید فرهنگ و هنر، را به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابلاغ نمود تا با رایزنی شهرداری و شورای اسلامی شهر در اجرای این مهم گام بردارند.

این طرح در آخرین نشست شورای اسلامی شهر نی‌ریز مطرح و مورد تصویب قرار گرفت و با همت شهرداری نی‌ریز خیابانی منشعب از خیابان عمان نی‌ریزی به نام "استاد سید عطاءالله طغرایی" نامگذاری شد.

گفتنی است این مقام تاکنون در شهرهای استان فارس به استاد طغرایی و سه تن از اساتید شیراز، از طرف انجمن خوشنویسان ایران اهداء شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.