حیدر اسکندر پور شهردار شیراز

دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمندگفت: شیراز یکی از اعضای فعال، ارزشمند و ویژه این سازمان است و از شما بابت این فعالیت تشکر می کنم.

به گزارش پیام خبر، شهردار شیراز در جلسه ای مجازی با دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) با اشاره به سابقه دیپلماتیک دبیر کل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند گفت: این سابقه فرصتی را برای سازمان شهرهای هوشمند فراهم می کند تا پیش از گذشته در زمینه هوشمندسازی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان عمل کند.

حیدر اسکندرپور افزود: شهرداری شیراز در سال ۲۰۱۸ عضو این سازمان شده و فعالیت های شایسته ای به پیروی از سازمان جهانی شهرهای هوشمند انجام داده است.

وی تشکیل دفاتر منطقه ای سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند را اقدام مناسبی برای تمرکز زدایی و تسهیم دانش شهرهای عضو برشمرد و گفت: ایجاد این دفاتر در راستای حرکت به سوی شهر هوشمند پایدار است اما پیشنهاد می کنم با توجه به زمینه فعالیت سازمان، خوشه های موضوعی متعددی تشکیل شود که اعضا با پیوستن به خوشه مدنظر خود، اقدام به تبادل تجربه و ایده کنند و حتی رویداد های مرتبطی را در این راستا برنامه ریزی و برگزار نمایند.

شهردار شیراز اضافه کرد: تشکیل خوشه های فعالیت می تواند بصورت تخصصی تر و متمرکزتر دانش مرتبط را در اختیار اعضا قرار دهد، برخی از خوشه های پیشنهادی عبارتند از ICT و زیرساخت های شهر هوشمند، شهر هوشمند و محیط زیست، دولت الکترونیک و ارتباطات با شهروندان در راستای شفافیت هر چه بیشتر است.

دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند نیز در این دیدار گفت: شیراز یکی از اعضای فعال، ارزشمند و ویژه این سازمان است و از شما بابت این فعالیت تشکر می کنم. این سازمان تمایل دارد خدمات خود را به شیراز ارائه دهد.

«کیونگ یوول لی» با بیان اینکه پیشنهاد شهردار شیراز در خصوص دفاتر تخصصی را بررسی می کنیم، افزود: کارشناسان دو طرف به تبادل نظر و ایده برای دست یابی به مدل اجرایی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه وبینار واکنش بهداشتی و کارگاه محرک WEGO دو برنامه پیش روی سازمان جهانی شهرهای هوشمند است، افزود: شهرهای می توانند به صورت آنلاین در این دو برنامه شرکت و شهر ایده آل و شاد خود را طراحی کنند.

دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند اضافه کرد: در ماه آتی جلسه هیات اجرای برگزار می شود و از شما دعوت می کنم که در این جلسه شرکت کنید. مطمئنم می توانید ایده های خوبی را با حضور در این جلسه کسب کنید.

براساس این گزارش، سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و  ۱۵۷ شهر و ۴۳ سازمان و موسسه عضو آن هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.