کد خبر: 7066
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
طرح ملی تلاوت

از آغاز این طرح تا کنون ۳۰۰ دانش‌آموزان نخبه با حضور اساتید برجسته استانی، در فارس پرورش یافته‌اند که رتبه ممتاز کشوری برای استان فارس بدست آمده است؛ از این رو استان بوشهر نیز برای برگزاری این طرح در ذیل استان فارس قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر؛ مؤسسه قرآنی ذکر جمیل فارس با همکاری مدیریت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن و عترت ناحیه بسیج دانشجویی فارس، دوره جدید طرح ملی تلاوت را برگزار می‌کند.

طرح ملی تلاوت، دوره‌ای ۶ ساله در راستای استعدادیابی و تربیت نخبگان قرآنی در زمینه صوت و لحن برای دانش‌آموزان پسر ۸ تا ۱۴ سال و دختر ۱۰ تا ۱۵ سال است.

علاقمندان می‌توانند از یکم تا بیستم آبان‌ماه جاری برای ثبت‌نام، مشخصات دانش‌آموز (نام و نام خانوادگی، سن، کد ملی، نام مدرسه و نام ناحیه، شماره تماس) را به شماره ۰۹۱۷۶۰۳۳۵۶۸ بفرستند و سپس در سامانه طرح ملی تلاوت به آدرس www.melitelavat.ir ثبت‌نام کنند.

شرایط و مراحل برای ثبت‌نام در طرح ملی تلاوت:

۱-  ثبت اطلاعات و مدارک مورد نیاز در سایت و واریز شهریه ثبت‌نام دوره مقدماتی یک ماهه (دوره پیش‌آزمون) (که در ادامه توضیح داده می شود) به مبلغ ۵۸۰ هزار ریال (مبلغ ثبت‌نام بابت: برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی و برگزاری نشست توجیهی خانواده‌های قرآن‌آموزان به استناد کتاب تدوین شده ستاد اجرائی و دیگر هزینه‌ها همچون تبلیغات، بررسی آزمون‌های پایانی و ... می‌باشد)

۲-  دوره پیش‌آزمون بر بستر مجازی و به شیوه وبینار (بخشی آنلاین و بخشی آفلاین) برگزار می‌شود:

الف) برگزاری یک کارگاه آفلاین برای خانواده‌های قرآن‌آموزان درباره طرح

ب) برگزاری دو کارگاه آفلاین برای قرآن‌آموزان درباره مفاد درسی دوره توسط یکی از اساتید

ج) برگزاری شش کلاس آنلاین تمرین و رفع اشکال آیات منتخب برای قرآن‌آموزان

د) برگزاری آنلاین کارگاه پایانی

هـ) آزمون پایانی

۳- پس از انجام ثبت‌نام در طرح مقدماتی (دوره پیش‌آزمون)، متقاضیان در دوره مذکور شرکت نموده و در پایان ترم پس از فراگیری درس‌های گفته شده ترم، با شرکت در آزمون پایانی و پذیرفته شدن در آن، به دوره دوساله اول طرح ملی تلاوت «شباب‌الرضا علیه‌السلام» راه پیدا خواهند کرد. همچنین اگر نتوانند در آزمون پایانی دوره پیش‌آزمون پذیرفته شوند، می‌توانند در دوره‌های عمومی آموزش قرآن شرکت کنند و هر گاه که آمادگی لازم را پیدا کنند، می‌توانند با شرکت در آزمون‌های پایانی دوره پیش‌آزمون و پذیرفته شدن به این طرح ملی وارد شوند.

گفتنی است از آغاز این طرح تا کنون ۳۰۰ دانش‌آموزان نخبه با حضور اساتید برجسته استانی، در فارس پرورش یافته‌اند که رتبه ممتاز کشوری برای استان فارس بدست آمده است؛ از این رو استان بوشهر نیز برای برگزاری این طرح در ذیل استان فارس قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.