کد خبر: 7066
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
طرح ملی تلاوت

از آغاز این طرح تا کنون ۳۰۰ دانش‌آموزان نخبه با حضور اساتید برجسته استانی، در فارس پرورش یافته‌اند که رتبه ممتاز کشوری برای استان فارس بدست آمده است؛ از این رو استان بوشهر نیز برای برگزاری این طرح در ذیل استان فارس قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر؛ مؤسسه قرآنی ذکر جمیل فارس با همکاری مدیریت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز قرآن و عترت ناحیه بسیج دانشجویی فارس، دوره جدید طرح ملی تلاوت را برگزار می‌کند.

طرح ملی تلاوت، دوره‌ای ۶ ساله در راستای استعدادیابی و تربیت نخبگان قرآنی در زمینه صوت و لحن برای دانش‌آموزان پسر ۸ تا ۱۴ سال و دختر ۱۰ تا ۱۵ سال است.

علاقمندان می‌توانند از یکم تا بیستم آبان‌ماه جاری برای ثبت‌نام، مشخصات دانش‌آموز (نام و نام خانوادگی، سن، کد ملی، نام مدرسه و نام ناحیه، شماره تماس) را به شماره ۰۹۱۷۶۰۳۳۵۶۸ بفرستند و سپس در سامانه طرح ملی تلاوت به آدرس www.melitelavat.ir ثبت‌نام کنند.

شرایط و مراحل برای ثبت‌نام در طرح ملی تلاوت:

۱-  ثبت اطلاعات و مدارک مورد نیاز در سایت و واریز شهریه ثبت‌نام دوره مقدماتی یک ماهه (دوره پیش‌آزمون) (که در ادامه توضیح داده می شود) به مبلغ ۵۸۰ هزار ریال (مبلغ ثبت‌نام بابت: برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی و برگزاری نشست توجیهی خانواده‌های قرآن‌آموزان به استناد کتاب تدوین شده ستاد اجرائی و دیگر هزینه‌ها همچون تبلیغات، بررسی آزمون‌های پایانی و ... می‌باشد)

۲-  دوره پیش‌آزمون بر بستر مجازی و به شیوه وبینار (بخشی آنلاین و بخشی آفلاین) برگزار می‌شود:

الف) برگزاری یک کارگاه آفلاین برای خانواده‌های قرآن‌آموزان درباره طرح

ب) برگزاری دو کارگاه آفلاین برای قرآن‌آموزان درباره مفاد درسی دوره توسط یکی از اساتید

ج) برگزاری شش کلاس آنلاین تمرین و رفع اشکال آیات منتخب برای قرآن‌آموزان

د) برگزاری آنلاین کارگاه پایانی

هـ) آزمون پایانی

۳- پس از انجام ثبت‌نام در طرح مقدماتی (دوره پیش‌آزمون)، متقاضیان در دوره مذکور شرکت نموده و در پایان ترم پس از فراگیری درس‌های گفته شده ترم، با شرکت در آزمون پایانی و پذیرفته شدن در آن، به دوره دوساله اول طرح ملی تلاوت «شباب‌الرضا علیه‌السلام» راه پیدا خواهند کرد. همچنین اگر نتوانند در آزمون پایانی دوره پیش‌آزمون پذیرفته شوند، می‌توانند در دوره‌های عمومی آموزش قرآن شرکت کنند و هر گاه که آمادگی لازم را پیدا کنند، می‌توانند با شرکت در آزمون‌های پایانی دوره پیش‌آزمون و پذیرفته شدن به این طرح ملی وارد شوند.

گفتنی است از آغاز این طرح تا کنون ۳۰۰ دانش‌آموزان نخبه با حضور اساتید برجسته استانی، در فارس پرورش یافته‌اند که رتبه ممتاز کشوری برای استان فارس بدست آمده است؛ از این رو استان بوشهر نیز برای برگزاری این طرح در ذیل استان فارس قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل