شهرداری شیراز

مسابقه دوسالانه معماری و شهرسازی و طراحی داخلی ایران یکی از بزرگترین رویدادهای معماری در ایران است و در این رویداد آثار معماران و شهرسازان شهرداری شیراز حائز سه مقام کشوری شد.

به گزارش پیام خبر، دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرده است، که امسال در این رویداد آثار معماران و شهرسازان شهرداری شیراز حائز سه مقام کشوری شده است.

طرح های برتر شهرداری شیراز در بخش شهرسازی عبارتند از باغ فرهنگ در بولوار فرهنگ شهر، پرسه گاه سبز در بولوار چمران زیر پل شهدای محمودیه و جداره های سیال در بولوار چمران و زیرگذر نمازی. در بخش المان نیز اثر خیال وارون حائز رتبه برتر شده و در محدوده شهرداری منطقه ۶ شیراز نصب می شود.

همچنین پس از اعلام نظر نهایی داوران؛ پروژه «جداره های سیال» رتبه دوم بخش شهرسازی و پروژه «باغ فرهنگ» رتبه سوم بخش شهرسازی واثر «خیال وارون» رتبه سوم بخش المان و سازه های خاص را کسب کردند.

در چهارمین دوره دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران؛ ۵۰۰ گروه با حضور بیش از ۲۳۰۰ نفر معمار شرکت کردند و از شهرداری شیراز نیز صدیقه اسکندرپور، پریسا شرافتی و مهسا سعیدی زاده آثار خود را به این رویداد ملی ارسال کرده و حائز رتبه برتر شدند.

محورهای اصلی این دوسالانه شامل معماری انسان دوستانه، افزایش حجم دانش معماری در ایران، ارتقای سطح سواد، نقد، نظریه پردازی، ارتقای اخلاق و کمک به حرفه و ... است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل