شهرداری شیراز

مسابقه دوسالانه معماری و شهرسازی و طراحی داخلی ایران یکی از بزرگترین رویدادهای معماری در ایران است و در این رویداد آثار معماران و شهرسازان شهرداری شیراز حائز سه مقام کشوری شد.

به گزارش پیام خبر، دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرده است، که امسال در این رویداد آثار معماران و شهرسازان شهرداری شیراز حائز سه مقام کشوری شده است.

طرح های برتر شهرداری شیراز در بخش شهرسازی عبارتند از باغ فرهنگ در بولوار فرهنگ شهر، پرسه گاه سبز در بولوار چمران زیر پل شهدای محمودیه و جداره های سیال در بولوار چمران و زیرگذر نمازی. در بخش المان نیز اثر خیال وارون حائز رتبه برتر شده و در محدوده شهرداری منطقه ۶ شیراز نصب می شود.

همچنین پس از اعلام نظر نهایی داوران؛ پروژه «جداره های سیال» رتبه دوم بخش شهرسازی و پروژه «باغ فرهنگ» رتبه سوم بخش شهرسازی واثر «خیال وارون» رتبه سوم بخش المان و سازه های خاص را کسب کردند.

در چهارمین دوره دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران؛ ۵۰۰ گروه با حضور بیش از ۲۳۰۰ نفر معمار شرکت کردند و از شهرداری شیراز نیز صدیقه اسکندرپور، پریسا شرافتی و مهسا سعیدی زاده آثار خود را به این رویداد ملی ارسال کرده و حائز رتبه برتر شدند.

محورهای اصلی این دوسالانه شامل معماری انسان دوستانه، افزایش حجم دانش معماری در ایران، ارتقای سطح سواد، نقد، نظریه پردازی، ارتقای اخلاق و کمک به حرفه و ... است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.