کد خبر: 7072
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  • خبرنگار: زهرا بازیار
  • چاپ
نظام پیمانکاران فرعی، ادوات کشاورزی، اتاق بازرگانی فارس

در جلسه ای با حضور فعالان بخش خصوصی و مدیران بخش دولتی، سیستم نظام پیمانکاران فرعی ادوات کشاورزی در اتاق بازرگانی فارس آغاز به کار کرد

به گزارش پیام خبر، یلدا راهدار عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس در این جلسه گفت: پروژه SPX یا همان نظام مبادلات پیمانکاری فرعی یکی از مدل های توسعه ای صنایع کوچک و متوسط می باشد که در سیاست گذاری توسعه صنعتی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به عنوان کارگزار و متولی پیاده سازی نظام مبادلات پیمانکاری فرعی تعیین شده که به دلیل فراگیر بودن این طرح و ارتباط با بخش خصوصی اتاق های بازرگانی نیز به عنوان متولی این موضوع مشخص شده اند.

وی با بیان اینکه آنچه در نظام مبادلات فرعی انجام می گیرد مبتنی بر شفاف سازی است،  افزود: پروژه SPX یا نظام مبادلات پیمانکاران فرعی در راستای حمایت از فعالان بخش خصوصی و رفع مشکلات حوزه کسب و کار در استان فارس شروع به کار کرده است.

راهدار با بیان اینکه این سیستم در چند سال گذشته در برخی از استان ها به صورت آزمایشی فعال و نتایج خوبی را به دنبال داشته است اظهارداشت: سیستم نظام پیمانکاران فرعی ادوات کشاورزی نوپا است و به دلیل رویکرد حمایتی و موثر بودن فعالیت این سیستم بر آن شدیم تا در فارس از آن استفاده کنیم لذا در اجرای این پروژه نیازمند حرکت گروهی و تشکلی فعالان اقتصادی استان هستیم.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در این سیستم امکاناتی از جمله مشاوره کارشناسان و متخصصان، تسهیلات، حضور در نمایشگاه ها و بهره مندی از تکنولوژی های جدید را به اعضای خود ارائه خواهد شد که علاقه مندان از طریق عضویت و پر کردن فرم ثبت نام می توان برنامه های زیادی را شرکت نمایید.

وی با بیان اینکه ابزارهای خوبی در اختیار اتاق بازرگانی می باشد که می توان از آنها برای رفع مشکلات در بازار کسب و کار استفاده کرد T ادامه داد: این پروژه با همکاری شرکت شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی استان فارس به صورت مشترک آغاز شده است و امید داریم تا روز به روز شاهد فعالیت و رشد آن در استان باشیم.

در این جلسه شهرام کمال زاده معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز گفت: علت اینکه شرکت شهرک ها برای حمایت از این پروژه وارد عمل شده این است که شرکت شهرکها اهداف اساسی از جمله ایجاد زیرساخت صنعتی و صنایع کوچک را دنبال می کند.

وی عنوان داشت: استان فارس قابلیت های فراوانی در همه زمینه ها دارد لذا برای بهره گیری مناسب از ظرفیت های استان تصمیم بر آن شد نظام پیمانکاران فرعی در فارس اجرا شود. که در این زمینه تفاهم نامه ای بین اتاق و وزارت صنعت برای تحقق این مهم منعقد شده است.

کمال زاده تصریح کرد: با فعال شدن سیستم نظام پیمانکاران فرعی ادوات کشاورزی در اتاق بازرگانی فارس، کارشناسان SPX برای ارائه خدمات در اتاق بازرگانی فارس مستقر شده اند که انتظار داریم فعالان بخش خصوصی از این پروزه استقبال کنند.

محمدحسن طلعتی رئیس مرکز مطالعات آب و کشاورزی اتاق بازرگانی فارس هم گفت: استان فارس همیشه در همه عرصه ها به خصوص در بحث کشاورزی و مکانیزاسیون ماشین آلات کشاورزی پیشرو بوده است و اگر در بخش کشاورزی در استان پیشرفتی انجام شده به همت کشاورزان استان بوده است.

در ادامه این جلسه سلطانی ضمن معرفی نظام پیمانکاران فرعی ادوات کشاورزی SPX هم گفت: بر اساس این سیستم امکان مشاوره کارشناسان نیز وجود دارد و همانطور که در بخش نفت گاز توانستیم قدمهای بسیار خوبی برداریم و امیدواریم در بحث مکانیزاسیون کشاورزی و موارد دیگر هم بتوانیم کارهای مفیدی انجام دهیم.

وی افزود: در حال حاضر حمایت های خوبی توسط شرکت شهرکهای صنعتی از SPX انجام می شود و می توان با مشارکت و همکاری فعالان بخش خصوصی فعالیت های خوبی در این زمینه در استان انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل