کد خبر: 7073
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
سید عبدالرزاق موسوی، نشست خبری رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر شیرازگفت: ۱۳آبان ماه در تاریخ انقلاب اسلامی یادآور روزهای مهم و سرنوشت‌سازی است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرزاق موسوی بیان کرد: ۱۳آبان سال ۱۳۴۳، روز تبعید حضرت امام رحمت الله علیه به ترکیه است و در ۱۳ آبان ۱۳۵۷، تعداد زیادی از دانش آموزان برای پیوستن به اعتراض کنندگان در جلو دانشگاه تهران به تظاهرکنندگان و معترضین پیوستند که مورد تهاجم نیروهای رژیم قرار گرفته و جمع زیادی از آنان به شهادت رسیدند و به همین علت هم به نام روز دانش آموز نامیده شدو روز ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ هم که به نام روز مبارزه با استکبار نامیده شده است، روزی است که دانشجویان پیرو خط امام اقدام به تصرف سفارت آمریکا کردند.

وی گفت: به مناسبت روز فرهنگ عمومی چهاردهم آبان همانطوری که از نام هم مشخص است، فرهنگ عمومی فرهنگ متعلق به عامه مردم است، یعنی فرهنگی که همه مردم و یا اکثریت غالب مردم آن را رعایت می کنندو ما باید از فرهنگ عمومی و شاخصه‌ها و ویژگی‌های آن به درک و فهم مشترکی برسیم، به علاوه لازم است به همه عناصر موثر و درگیر با این موضوع توجه کنیم ویکی از این عناصر و مهمترین آن آموزش و پرورش است، حوزه ای که همه ما و گذشتگان و آیندگان الفبای زندگی را در این حوزه و از آنجا فرا می گیریم. " العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر" این یعنی جایگاه آموزش و پرورش، در آموزش و پرورش چه کسی نقش محوری و اساسی را دارد، بدون تردید معلم است.

رئیس شورای شهر شیراز در ادامه افزود: همه از وضعیت حاد بیماری کرونا در کشور مطلع هستیم و تشکیل قرارگاه پیشگیری از کرونا با دستور مقام معظم رهبری و همچنین بسیجِ همه امکانات کشور برای مبارزه با این بیماری کشنده، اوج حساسیت موضوع را نشان می‌دهد. شورا و شهرداری از آغاز، در کنار مسئولین بهداشت و درمان و همه مسئولین استان و شهرستان، برای جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری تلاش نموده است و ما معتقد هستیم در شرایط کنونی، صرف تعطیلی مترو و اتوبوسرانی نمی تواند راه حل اساسی برای مقابله با این شرایط حاد باشد. در همین زمینه هم نامه‌ای توسط اعضای محترم شورا خطاب به استاندار محترم استان تهیه شده است، همه دستگاهها و سازمانها باید موضوع خدمات رسانی غیرحضوری را به نحوی که مشکلی برای مردم پیش نیاید، دنبال کنند. دولت باید فکری برای افرادی که هزینه زندگیشان وابسته به کار روزانه است بکند. واقعاً شرایط برای این فراد غیرقابل تحمل است.

عبدالرزاق موسوی تصریح کرد: از شهردار محترم خواسته ایم، گزارش مستندی از اقداماتی که در جهت جلوگیری از گسترش این بیماری و هم چنین برای کاهش مراجعات مردم به شهرداری انجام داده است، درهفته آینده به شورا و مردم ارائه کنندو از همین طریق از سایرسازمانهای خدمت رسانی هم به استناد بند ۳۲ ماده ۸۰ قانون شوراها می‌خواهیم گزارش اقداماتشان را به شورا و مردم ارائه کنند. شورای اسلامی شهر شیراز، از همه شهروندان و مردم شریف و فهیم شیراز برای رعایت هرچه بیشتر پروتکل های مربوطه درخواست می نماید. شورای اسلامی شهر نیز برای جلوگیری از مراجعه حضوری شهروندان، به شورا و انجام امور آنان اقداماتی را انجام داده است.

وی گفت: در هفته گذشته، شاهد دو اتفاق ارزشمند در حوزه عمران و توسعه شهر بودیم؛ بهره برداری از تقاطع شهیدان یغمور و هم‌چنین ورود دستگاه حفاری مترو به میدان آزادی و در واقع پایان خط ۲ مترو، در این شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های شدید به همت مدیران و مهندسان و کارگران شهرداری، این اتفاقات رقم می‌خوردو یکی از رسالت های مهم و اساسی صدا و سیما به عنوان دستگاهی که از منابع و بودجه ملی استفاده می کند، ارائه دستاوردها و موفقیت های جمهوری اسلامی است و از مسئولین صدا و سیمای استان انتظار داریم، با انعکاس این فعالیت ها و دستاوردها، موجبات خشنودی و امیدواری مردم را فراهم کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.