کد خبر: 7084
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
سیداحمداحمدی زاده

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری فارس، هفته بزرگداشت وحدت را نمونه ای دیگر از ابتکارات و دوراندیشی امام راحل (ره) دانست و گفت: این هفته فرصت مغتنمی برای یافتن و یادآوری اشتراکات و داشته های فراوان میان ملت های مسلمان به ویژه ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی است.

به گزارش پیام خبر، سید احمد احمدی زاده یکشنبه شب در همایش بزرگداشت هفته وحدت در شهرستان اوز اظهار داشت: همچنین یکی از اهداف و پیامدهای مثبت ایجاد هفته وحدت توسط امام راحل، پرهیز از تفرقه و دودستگی ها و دامن نزدن به برخی اختلافات جزئی میان ملت های مسلمان است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروزه یک الگوی تمام عیار و عینی برای سایر ملت های مسلمان است که اگر دنبال عزت خواهی، سعادت وپیروزی واقعی هستند رمز آن تقویت و حفظ وحدت و انسجام و تمرکز بیشتر بر اشتراک ها به جای افتراق ها است.

معاون استاندار فارس گفت: پیام اصلی هفته وحدت به همه ما آن است که عوامل وحدت آفرین را باید یافت و بیش از پیش روی آنها تمرکز کرد.

وی همچنین به بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان و رویدادهای مهم این روز اشاره کرد و گفت: وجه اشتراک  همه رویدادهای رخ داده در این روز، مبتنی بر استکبار ستیزی و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر توطئه ها و ترفندهای شوم دشمنان است.

احمدی زاده اظهار داشت: یکی از مهمترین رخدادهای یوم الله ۱۳ آبان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ بود که امام راحل نیز از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند.

یوم الله سیزدهم آبان یادآور سه رخداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است. تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ است.

احمدی زاده بیان کرد: همچنین بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس، مراسم یوم الله ۱۳ آبان امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، به صورت خیلی محدود و با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مسلمانان اهل سنت و شیعه در جنوب فارس و در شهرستان های لارستان، خنج، اوز، لامرد و بخش های تابعه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و هشدارهای متولیان امر جشن های هفته وحدت به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) را بسیار محدود و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار می کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس همچنین، اقدام دولت در ارتقای اوز به شهرستان در تقسیمات کشوری را تحقق خواسته بحق مردم این منطقه دانست.

هیات وزیران در جلسه چهارشنبه دهم مهرماه ۹۸ با ارتقای ۲ شهرستان و هفت بخش در استان فارس به تحقق این خواسته سالیان گذشته اهالی این مناطق پاسخ مثبت داد.

شهرستان اوز در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

استان فارس پیش از این ۲۹ شهرستان را شامل می‌شد که با افزوده شدن هفت شهرستان جدید، ‌ شمار شهرستان‌های آن به ۳۶ شهرستان افزایش یافت تا از این منظر در کشور رکورددار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.