کد خبر: 7086
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
رئیس آموزش وپرورش عشایری استان فارس

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس از ارسال سه و نیم میلیارد تومان اقلام و تجهیزات آموزشی به مدارس عشایر فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس با بیان اینکه این تجهیزات با کمک و همیاری تمامی دستگاه های اجرایی و خیرین عزیز و با اعتباری بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان تهیه شده است، گفت: این تجهیزات به مدارس عشایری در در شهرستان های کازرون، فراشبند، فیروزآباد و فسا ارسال می شودو این تجهیزات شامل تجهیزات کمک آموزشی، ورزشی، چادر کلاسی، میز، نیمکت، تجهیزات اداری برای مدارس پرجمعیت و لب تاپ است.

 بهنام حیدری بیان کرد: این تجهیزات به نمایندگی های عشایری در شهرستان های کازرون، فراشبند، فیروزآباد و فسا ارسال می شود و از آنجا نیز توسط راهبران آموزشی که در نقاط مختلف استان مستقر هستند به مدارس عشایری تحویل می شوند تا مورد استفاده دانش آموزان عزیز گردد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۲ هزار دانش آموز در آموزش و پرورش عشایر فارس مشغول به تحصیل هستند، افزود: از این تعداد ۴ هزار دانش آموز در دوره متوسطه اول و دوم در قالب ۲۱ مرکز شبانه روزی و ۲ مرکز شبانه روزی عادی و دو مرکز ضمیمه و ۸ هزار دانش آموز نیزدر دوره ابتدایی اشتغال به تحصیل دارند.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس با بیان اینکه این تجهیزات بخشی از نیازهای این دانش اموزان را مرتفع می کند، افزود: در این زمینه نیازمند حمایت و مساعدت هر چه بیشتر خیرین عزیز، دستگاه های اجرایی شامل استانداری، سازمان برنامه وبودجه، سازمان بازرسی استان، اداره کل نوسازی مدارس و ... هستیم، هر چند دانش آموزان عشایری در مناطق محروم با امکانات محدود حضور دارند اما دانش آموزانی با استعداد، باهوش و با ذکاوت بالا هستند که می توانند در آینده در سطح جامعه منشا اثر باشند.

وی گفت: برخی از مدارس عشایری با ایثار و فداکاری معلمان و با توجه به وجود استفاده از فضای باز کلاس ها و جمعیت کم دانش اموزان به صورت حضوری برگزار می شود.

رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس با اشاره به آموزش مجازی در مدارس شبانه روزی بنا به شرایط استمرار کرونا ویروس بیان کرد: درصد بالایی از دانش آموزان عشایری فاقد تبلت و گوشی های همراه هستند که در این زمینه در اینده ای نزدیک توزیع تبلت و گوشی های همراه دانش آموزی را در دستور کار داریم.

 در این مراسم آیت الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس، کاظم اکرمی رییس سازمان بازرسی فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی و رسول قانونی مدیرکل و معاون اموزش و پرورش فارس، امیری فرماندار شیراز و جمعی دیگر از مسوولین استانی و فرهنگیان عشایر حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.