کد خبر: 7089
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان فارس

رییس سازمان صمت فارس گفت: با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه و محدودیت‌های بین‌المللی در شرایط کنونی،  صادرات غیرنفتی نقش به‌سزایی در تقویت بخش تولید، حفظ اشتغال و تامین درآمدهای ارزی ایفا می‌نماید.

به گزارش پیام خبر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در چهارمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان فارس در خصوص اظهارنامه‌های صادراتی، صادرکنندگان از گمرکات استان فارس عنوان کرد: ضرورت دارد در این خصوص آسیب‌شناسی و عارضه یابی صورت پذیرد که چرا برخی صادرکنندگان تمایل و یا توانایی اظهار پروفرم‌های صادراتی را از گمرکات استان فارس ندارند، تا با قید فوریت دستگاه‌های متولی نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام نمایند.

ظفر افشون ادامه داد:  استانداری فارس با تمام وجود و ظرفیت های لازم از سرمایه‌گذاران واقعی این بخش حمایت خواهد نمود،   از تمامی سرمایه گذاران و علاقه‌مندان و دلسوزان استان فارس درخواست می کنیم، تا در صورت  تمایل به سرمایه‌گذاری در ایجاد و یا اتمام پروژه‌های زیرساختی صادراتی استان، به دبیرخانه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان فارس مراجعه کرده، و نسبت به این مهم اقدام کنند.

وی افزود: براساس شاخص‌ها، گزارش عملکرد فعالیت و پیشرفت پروژه و میزان اثر بخشی در صادرات و نیز براساس نوع  و میزان محصولات و ارائه طرح توجیهی فنی اقتصادی خدمات تسهیلاتی به صادرکنندگان غیرنفتی استان ارائه می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در این جلسه به برخی از مشوق‌ها  و شیوه‌های حمایتی اشاره نمود و عنوان کرد: پرداخت کمک هزینه ثبت جهانی برند کالا، بنگاه و جغرافیایی در بازارهای هدف، حمایت از برنامه توانمند سازی صادراتی بنگاه های کوچک و متوسط، حمایت از ایجاد، راه اندازی، تکمیل، تجهیز و توسعه زیرساخت های صادراتی، توسعه فعالیت مراکز تجاری و دفاتر فروش و بازاریابی در بازارهای هدف و کمک هزینه اعزام هیئت‌های تجاری و بازاریابی و سرمایه گذاری و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و اختصاصی، پرداخت کمک هزینه حمل هوایی (کشورهای روسیه و چین) و فعالیت‌های تبلیغاتی، بازاریابی، اطلاع رسانی، مشاوره، آموزش و فرهنگ سازی از جمله موضوعات و مشوق‌های صادراتی است که اعمال می‌شود.

حمید رضا ایزدی تصریح کرد: تشکیل این کارگروها و کمیته‌های مرتبط صادرات غیرنفتی توسعه صادرات، به منظور بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و خدماتی استان برای تقویت بخش تولید و تجارت و هماهنگی بخش صادرات با موضوعات بازرگانی داخلی و اصل نگاه جامع و یکپارچه به موضوع صادرات، جلوگیری از خام‌فروشی و صادرات کالاهای با ارزش افزوده بیشتر، بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در افزایش صادرات غیرنفتی و تنوع‌ بخشی به کالاهای صادراتی است.

وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه و محدودیت‌های بین‌المللی در شرایط کنونی،  صادرات غیرنفتی نقش به‌سزایی در تقویت بخش تولید، حفظ اشتغال و تامین درآمدهای ارزی ایفا می‌ کند.

چهارمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان فارس به ریاست «ظفر افشون» معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری فارس و رئیس کارگروه و با حضور «حمیدرضا ایزدی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دبیر کارگروه توسعه صادرات، همچنین روسای دستگاه‌های اجرایی ذیربط، روسای تشکل‌ها و صادرکنندگان استان در راستای حل و فصل موانع و چالش‌های پیش‌رو توسعه صادرات غیرنفتی استان، ارائه مشوق ها در جهت پیشبرد اهداف صادراتی و اجرای تصمیمات و راهبردهای مرتبط با صادرات غیرنفتی در محل استانداری فارس برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.