کد خبر: 7092
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
کرونا

فرماندار کوهچنار با اشاره به روند رو به رشد شیوع کرونا در کوه‌چنار گفت : بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست

علی علیزاده در گفتگو با پیام خبر با اظهار نگرانی از افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید 19 در این شهرستان با بیان اینکه باید نگران پاییز و زمستان کرونایی باشیم، اظهارداشت: با توجه به آغاز فصل پاییز و شیوع بیماری های فصلی باید جدی تر از گذشته خود مراقبتی داشت، لذا فاصله گذاری اجتماعی و رعایت ضوابط بهداشتی را به عنوان یک اصل اساسی در شکست زنجیره کرونا باید مورد توجه قرار داد و از شهروندان نیز میخواهیم که جدی تر از گذشته به توصیه های بهداشتی توجه کنند.

علی علیزاده با قدردانی از دستگاههای موثر که در طول ماههای گذشته همراه و همگام با ستاد کرونا بودند از مردم کوه‌چنار بابت رعایت پروتکل های بهداشتی قدردانی کرد و گفت:در کنار شهروندان شریف کوه‌چنار از زحمات دیگر دستگاهها وارگان ها بویژه کادر درمانی که در کنار ما بودند قدردانی می کنم.

وی عادی شدن بیماری کرونا و بازگشت سبک زندگی مردم به حالت عادی را زنگ خطری جدی عنوان کرد و در این راستا تغییر سبک زندگی مردم متناسب با شرایط موجود و بر اساس رعایت کامل پروتکلها را در شرایط فعلی و شروع فصل سرما و بروز سایر بیماریهای آنفولانزا و ... را امری لازم و ضروری دانست.

نماینده عالی دولت در کوه‌چنار با تاکید بر اهمیت پیشگیری از ویروس کرونا، گفت: توجه نکردن به تبعات ناشی از تجمع افراد، مشکل را دو چندان می‌کند، لذا از مردم درخواست داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کادر درمانی کمک کنند و ضمن استفاده از ماسک در مراکز عمومی کمتر حضور پیدا کنند.

علیزاده با تاکید بر رعایت مصوبات ستاداستانی وشهرستانی ادامه داد: ضرورت واهمیت اعمال محدودیتها در این شرایط سخت یکی ازمهمترین راههای کنترل بیماری و تضمین سلامت مردم است که همکاری وهمراهی همه جانبه مردم را می طلبد.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان کوه‌چنار اضافه کرد: روند رو به رشد شیوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست.

علیزاده گفت: راه بازگشت به وضعیت سفید در شهرستان کوه‌چنار منوط به اهتمام جدی و آگاهانه آحاد مردم و دستگاها در رعایت پروتکل های ستاد ملی کرونا است و باید بپذیریم که تنها راه قطع زنجیره انتقال کرونا و مهار این بیماری ویروسی، جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی است.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نوعی رعایت حقوق اجتماعی سایر افراد جامعه است گفت: ستاد شهرستانی ضمن نهایت احترام به شهروندان بنا به ضرورت با خاطیان بهداشت مردم که حقوق سایر افراد جامعه را زیر پا می‌گذارند برخورد سخت و جدی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.