کد خبر: 7098
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
جراحی

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید صفر تا صدی دستگاهی برای جراحی های همچون کیسه صفرا به صورت کم تهاجمی شدند.

به گزارش پیام خبر ، محمدصادق ناظمی مسئول فنی شرکت دانش بنیانی اظهار کرد: ما در این شرکت موفق شدیم دستگاهی را طراحی کنیم که شامل ۳ بخش «دوربین»، «منبع نور سرد» و «دستگاهی برای کنترل گاز co۲» می‌شود.

وی با بیان اینکه از این دستگاه برای جراحی‌های مختلفی استفاده می‌شود، بیان کرد: جراحی کیسه صفرا، جراحی‌های لاغری، جراحی‌های مربوط به روده و… را می‌توان با استفاده از این دستگاه انجام داد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان این دستگاه امریکایی، آلمانی و اروپایی هستند، گفت: در حال حاضر این دستگاه‌های خارجی در بیمارستان‌ها و مراکز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما ما توانسته‌ایم این دستگاه را از صفر تا صد طراحی کنیم به طوری که قیمت آن نصف نمونه‌های خارجی است.

ناظمی خاطر نشان کرد: در طول ساخت این دستگاه ۴ ورژن را طراحی کردیم که آخرین ورژن اکنون مورد تایید جراحان قرار گرفته و ما آمادگی کامل برای تولید انبوه داریم در صورتیکه بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این دستگاه مجوزهای اداره کل تجهیزات پزشکی را دارد، بیان کرد: این دستگاه به نوعی دستگاه عمل جراحی کم تهاجمی محسوب می‌شود.

ناظمی ادامه داد: با استفاده از این دستگاه، دو الی ۳ شکاف ریز در بدن بیمار ایجاد می‌شود و عمل جراحی صورت می‌گیرند که روند بهبودی بیمار بهتر از روش سنتی است؛ همچنین شتاب و جراحت کمتری به بدن بیمار وارد می‌شود و عوارض نیز کمتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: این دستگاه شامل ۳ بخش است که استفاده همزمان از آن برای جراحی و استفاده از دو بخش آن می‌تواند کاربردهای دیگری همچون آندوسکوپی و … داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما در این شرکت توانایی تولید ۲۰ دستگاه در ۳-۴ ماه را داریم و می‌توانیم نیاز کشور به دستگاه را تامین کنیم؛ علاوه بر تامین نیاز نیز می‌توانیم به راحتی دستگاه را به کشورهای همسایه و بقیه کشورها صادر کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.