عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بیماران مثبت شناسایی شده در استان از ابتدای شیوع تا کنون به ۹۵ هزار مورد افزایش یافته است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» امروز (چهارشنبه ۱۴ آبان) با اعلام این خبر در استودیو سلامت فارس گفت: متاسفانه ۳۰ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به هزار و ۵۳۴ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود:داراب؛ ۲۱ مورد کوار؛ ۱۹ مورد خرم بید؛ اقلید و قیروکارزین هر کدام ۱۸ مورد؛ ۱۶ مورد زرقان؛ ۱۵ مورد ممسنی؛ ۱۴ مورد سپیدان؛ ۱۳ مورد پاسارگاد؛ استهبان و زرین دشت هر کدام ۱۲ مورد؛ ۱۱ مورد خرامه؛ ۱۰ مورد ارسنجان؛ ۹ مورد سروستان؛ فیروزآباد و نی ریز هر کدام ۸ مورد؛ ۶ مورد مهر؛ رستم و بیضا هر کدام ۵ مورد؛ ۴ مورد بوانات؛ کوه چنار و فراشبند هر کدام ۳ مورد و یک مورد نیز مربوط به سرچهان اعلام کرد و گفت: مابقی جانباختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

وی اضافه کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۳۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۹۵ هزار مورد مثبت شناسایی شده است.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۸۰ هزار و ۵۱۴ نفر اعلام کرد که ۸۴درصد کل مبتلایان را از ابتدا تاکنون در بردارد.

۲۳۶ بیمار در وضعیت وخیم

همتی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۶۵۵ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس و فوت ناشی از آن در فارس گفت: ۲۵ شهرستان فارس در وضعیت قرمز هستند که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و ۱۱ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی به سر می برند.

وی از عموم مردم استان خواست تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برابر کروناویروس، روزهای بهتری را برای خود و جامعه رقم بزنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.