کد خبر: 7112
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
رونمایی کتاب در نی‌ریز

آیین رونمایی سه کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» و «شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان» نوشته جواد کاظمی و «تقدیرآفتاب» نوشته فریده فرج‌پور با حضور برخی از نویسندگان و فرهنگ‌دوستان در سالن سرای هنر و اندیشه برگزار شد.

به گزارش پیام خبر؛ آیین رونمایی سه کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» و «شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان» نوشته جواد کاظمی و «تقدیرآفتاب» نوشته فریده فرج‌پور با حضور برخی از نویسندگان و فرهنگ‌دوستان در سالن سرای هنر و اندیشه برگزار شد.

در این آیین کاظمی درباره چاپ دو کتابش گفت: در کتاب «لغاتی که از انگلیسی به فارسی وارد شده و بر عکس» واژه‌های انگلیسی که در گذر زمان به فارسی راه پیدا کرده‌اند را به ترتیب حروف الفبا، با تلاش و پشتکار بسیار گردآوری کرده و توسط انتشارات "آوای علی" و در ۵۰ صفحه منتشر شده است.

وی ادامه داد: کتاب «شعر شهرها و شهروندان ایران و جهان» در ۳۹۷ صفحه با بیش از ۳۰۰ عنوان شعر درباره شهرهای جهان، ایران و شهر نی‌ریز، سروده که در یک کشکول کامل فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و مذهبی گردآوری شده است.

این نویسنده نی‌ریز افزود: این کتاب توسط انتشارات «حوزه مشق» نشر داده شده و پنجمین اثر ادبی ایشان است.

فریده فرج‌پور نیز به شناساندن کتاب خود پرداخت و گفت: علاقه به نوشتن و ادبیات از دوران راهنمایی در من شکل گرفت. نخست برای معلمانم شعر می‌سرودم و زمانی که طبع شعر خود را پیدا کردم، همسرم بر اثر تصادف جان باخت و برای عشق رفته‌ام شعر نوشتم.

فرج‌پور ادامه داد: «تقدیر آفتاب» اسفند ۹۸روانه بازار شد و شامل ۳۵ عنوان شعر در ۵۵ صفحه و توسط انتشارات «حوزه مشق» به چاپ رسیده است.

گفتنی است در پایان این آیین که بنا به شرایط کرونا بدون حضور مخاطب و با شرایط ویژه و مجوز فرمانداری برگزار شد، از این سه کتاب رونمایی و از نویسندگان آنها تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.