کد خبر: 7129
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
وبینار تخصصی روسای دانشگاه های عضو «iaup» برگزار شد

نخستین وبینار تخصصی روسای دانشگاه های عضو «iaup» به صورت مجازی برگزار شد به گفته دکتر ملک زاده، تبادل نظر استاد و دانشجو در عرصه های بین المللی در اولویت است.

به گزارش پیام خبر، دکتر محمدشریف ملک زاده، در جمع خبرنگاران به تشریح جزییات این وبینار پرداخت و اظهار داشت: این نشست در راستای راه اندازی دفتر منطقه ای آسیای مرکزی و خاورمیانه اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان «iaup» در جزیره کیش به عنوان یک دفتر دائمی و منطقه ای دانشگاه های آسیای مرکزی و خاورمیانه، برگزار شد.

رئیس منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه «iaup» با بیان اینکه برای نخستین بار ریاست دفتر منطقه‌ای «iaup» به عهده یک ایرانی گذاشته شده است گفت: امیدوارم با یک همدلی و هم افزایی بین دانشگاه های کشور به دستاوردهای خوبی در زمینه تبادل نظر استاد و دانشجو برسیم.

وی افزود: در این نشست به پیشنهاد دکتر مظفری رئیس سازمان منطقه آزاد کیش مقرر شد این جزیزه به صورت پایلوت به یک مرکز دیپلماسی علمی تبدیل شود که این مهم” می تواند یکی از ظرفیت هایی بسیار مهم برای معرفی پتانسیل های علمی و جاذبه های گردشگری این منطقه به کشورهای خارجی باشد. 

پدر علم نوین گردشگری گفت: تبادل استاد و دانشجو از اهداف مهم دفتر منطقه‌ای «iaup» است و در این راستا نیز نشست های تخصصی دفتر منطقه‌ای ایران بین دانشگاه های تخصصی عضو «iaup» به منظور ارتقای رنکینگ دانشگاه های ایرانی بیش از پیش برگزار می شود.

براساس این گزارش، نشست تخصصی روسای منطقه آزاد کیش و جمعی از روسای دانشگاه های عضو «iaup» با همکاری منطقه آزاد کیش برگزار و در آئین افتتاحیه که با حضور رئیس کل «iaup» پرفسور «کاخا شنگلیا»، رئیس اتحادیه دانشگاه های جهان برگزار شد، رئیس منطقه آزاد کیش و رئیس منطقه «iaup» سخنرانی کردند.

روسای دانشگاه های «کاکاکوس» گرجستان، دانشگاه «فدرال کازان» روسیه، دانشگاه «پرزیدنت» اندونزی، دانشگاه علوم کاربردی وین اتریش، دانشگاه صنعت و نفت آذربایجان، دانشگاه ملی آگاربان ارمنستان، دانشگاه بیشکک قزاقستان و دانشگاه آموزش دولتی ارمنستان نیز در این آئین به بیان دیدگاه های خود پرداخته و از برنامه های دفتر منطقه‌ای «iaup» به ریاست پروفسور ملک زاده استقبال کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل