کد خبر: 7140
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
آرم پلیس فتا

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری فردی خبر داد که به بهانه فروش ماسک، ۲۰ میلیون ریال از یک پزشک کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش پیام خبر،  سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: یکی از پزشکان شهرستان کازرون با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت: که از طریق یکی از سایت‌های اینترنتی اقدام به خرید ۲۰ میلیون ریال ماسک و تجهیزات پزشکی کردم و پس از مدتی علیرغم پیگیری مکرر، نه تنها کالا برای من ارسال نشد بلکه شماره‌ای که برای پشتیبانی در سایت درج شده بود خاموش و دیگر پاسخگو نبود.  

وی افزود: اقدامات فنی توسط کارشناسان پلیس فتا در خصوص شناسایی متهم انجام که با تکمیل تحقیقات مشخص شد، فرد کلاهبردار خانم جوانی است که در یکی از شهرستان‌های استان فارس سکونت دارد و با این شیوه ضمن سوء استفاده از اعتماد خریداران و وضعیت پیش آمده در خصوص بیماری کرونا، اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می‌کند.

سرهنگ زراعتیان با بیان اینکه کارشناسان موفق شدند با ترفندهای خاص پلیسی وی را دستگیر کنند، گفت: متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۲۰ میلیون ریالی از شاکی اقرار کرد.

فرمانده انتظامی کازرون از شهروندان درخواست کرد حتما از فروشگاه های اینترنتی معتبر که دارای نماد اعتماد الکترنیک می‌باشند خریدهای خود را انجام دهند و در صورت بروز هرگونه مشکل در فضای مجازی، آن را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش فوریت های پلیسی) و یا با شماره تلفن ۰۷۱۴۲۲۲۲۵۴۴ اطلاع رسانی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل