عبدالرسول همتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که با جان باختن ۲۰ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به هزار و ۶۳۲ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، «عبدالرسول همتی» از انجام بیش از ۳۹۵ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز هفدهم آبان خبر داد و  گفت: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای یکصد هزار و ۹۳۸ نفر به قطعیت رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  ادامه داد: یک هزار و ۶۹۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد وضعیت جسمی ۲۳۸ بیمار وخیم گزارش شده و هم اکنون در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی اضافه کرد:  ۸۵ هزار و ۷۸۴ مبتلا به کرونا در فارس از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با اشاره به آمار ابتلای تجمعی شهرستان های استان از آغاز شیوع کرونا تا کنون بیان کرد: شیراز را با ۴۹ هزار و ۵۴۸ مورد، دارای بیشترین آمار اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع دیگر موارد ابتلا از ابتدای شیوع در استان، دو هزار و ۹۸۳ مورد در شهرستان کازرون، دو هزار و ۵۹۲ مورد در مرودشت، هزار و ۹۴۱ مورد در کوار، هزار و ۷۸۴ مورد در آباده، هزار و ۵۸۷ مورد در داراب، هزار و ۴۴۳ مورد در فیروزآباد، هزار و ۴۱۱ مورد در ممسنی، هزار و ۱۵۳ مورد در سپیدان، هزار و پنجاه مورد در زرین دشت، ۹۷۸ مورد در لامرد، اقلید و قیروکارزین هر کدام ۹۳۷ مورد، ۹۲۷ مورد در استهبان، ۸۸۳ مورد خرمبید، ۷۹۲ مورد در زرقان، ۷۷۷ مورد در کوه چنار، ۶۹۸ مورد در نی ریز، ۶۶۰ مورد در پاسارگاد، ۶۰۹ مورد در فراشبند، ۵۴۲ مورد در ارسنجان، ۵۳۰ مورد در خرامه، ۴۷۰ مورد در مُهر، ۳۷۲ در مورد رستم، ۳۵۶ مورد در بیضا، در بوانات و سروستان هر کدام ۳۴۲ مورد، ۲۰۴ مورد در سَرچهان و ۱۵۴ مورد نیز مربوط به بختگان بوده و مابقی آمارها مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با توجه به روند افزایشی بیماری کرونا در استان از مردم خواست به کنترل این بحران در فارس کمک کرده و ضمن استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و پرهیز از حضور در تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را فراموش نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.