کد خبر: 7154
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
ایمپلنت

محققان آلمانی از تولید یک ایمپلنت جدید با روکش نقره‌ای خبر داده‌اند که جلوی ایجاد هرگونه عفونتی را در بدن می‌گیرد.

به گزارش  پیام خبر،  به نقل از نیواطلس، ایمپلنت‌های تیتانیومی اگر چه استحکام بالایی دارند، اما جلوی انتقال عفونت از فلزات به استخوان‌ها را نمی‌گیرند. اما استفاده از ایمپلنت‌های جدید با روکش نقره‌ای خطر انتقال عفونت به درون استخوان‌ها را به حداقل می‌رساند.

پژوهشگران آلمانی می‌گویند برای تولید این ایمپلنت از تاباندن اشعه لیزر به منظور برش دقیق فلز تیتانیوم استفاده شده است. با این کار حفره‌های میکروسکوپی در سطح فلز مذکور ایجاد می‌شود که سازگاری ایمپلنت با بدن را افزایش داده و حالت طبیعی‌تری به آن می‌بخشد.

سپس یک لایه نازک نقره به سطح این ایمپلنت افزوده می‌شود. این نقره که خواص ضد باکتریایی دارد درون حفره‌های ایمپلنت را نیز به خوبی پر می‌کند. در نهایت و قبل از کاشت ایمپلنت در بدن کل آن از یک مایع آنتی‌بیوتیک عبور داده می‌شود.

لایه نقره‌ای ایمپلنت در درون بدن انسان، یون‌های کشنده باکتری آزاد می‌کند و تداوم چند هفته‌ای این روند جلوی ایجاد هرگونه عفونتی را در استخوان‌ها می‌گیرد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.