کد خبر: 7156
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست انجمن کتابخانه عمومی سپیدان

فرماندار سپیدان با بیان اینکه کتاب و کتاب‌خوانی نقش مهمی در پیشرفت و بالندگی جامعه دارد، بیان داشت: متاسفانه امروزه در کشورمان با وجود درصد بالای باسوادی، کمتر به کتاب‌خوانی پرداخته می‌شود و سرانه مطالعه کشور در آمار جهانی پایین است؛ از این رو باید تلاش‌های بیشتری در این زمینه روی دهد.

به گزارش پیام خبر؛ نشست انجمن کتابخانه عمومی با حضور اعضای انجمن و در راستای برنامه‌ریزی هفته کتاب و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در فرمانداری سپیدان برگزار شد.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان و بیضا و دبیر این انجمن با تبریک ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی گفت: گسترش فرهنگ عمومی، یکی از زیرساخت‌های پیشرفت همه‌جانبه است و این پیشرفت، مگر با رشد و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه به سرانجام نخواهد رسید؛ چرا که امروزه سرانه مطالعه یکی از شاخص‌های رشد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان و بیضا بیان کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی و پیشرفت آن در همه سال توسط دست‌اندرکاران و بانیان این امر با برگزاری برنامه‌های گوناگون انجام می‌گیرد و تنها مربوط به هفته کتاب و کتاب‌خوانی نیست. این هفته تنها یک فرصت نمادین برای نشان دادن کارکرد، تبلیغات و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و همچنین تجلیل از فعالان این عرصه می‌باشد.

وی افزود: هرچند امسال با توجه به گسترش بیماری کرونا نمی‌توان برنامه‌ها را همچون سال‌های پیش برگزار کرد، اما برنامه در همه سال و با خلاقیت بیشتری بر بستر مجازی برگزار خواهد شد.

جمال جوادی جهرمی، فرماندار سپیدان هم در این نشست با بیان اینکه کتاب و کتاب‌خوانی نقش مهمی در پیشرفت و بالندگی جامعه دارد، بیان داشت: متاسفانه امروزه در کشورمان با وجود درصد بالای باسوادی، کمتر به کتاب‌خوانی پرداخته می‌شود و سرانه مطالعه کشور در آمار جهانی پایین است؛ از این رو باید تلاش‌های بیشتری در این زمینه روی دهد.

جمال جوادی جهرمی هفته کتاب را فرصتی مناسب برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی و بالا بردن سرانه مطالعه  در شهرستان دانست و گفت: برنامه‌های اجرایی هفته کتاب باید افزایش کمی و کیفی سرانه مطالعه شهرستان را در پی داشته باشد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سپیدان با اشاره به تغییر ساختار، شیوه، نحوه و درون‌مایه برگزاری هفته کتاب امسال به دلیل بیماری کرونا، افزود: شناساندن آثار و ارائه کتاب به مخاطبان و علاقمندان به فعالیت‌های فرهنگی از سوی نهادهای فرهنگی، ارائه بسته‌های فرهنگی و کتاب‌های گوناگون به صورت رایگان یا با قیمت‌های ارزان به علاقمندان فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی با تعامل نهادهای فرهنگی برای واگذاری کتاب، برگزاری جشنواره‌های گوناگون، مسابقات متفاوت و جذاب برای خانواده‌ها همچون قصه‌خوانی و کتاب‌خوانی بر بستر مجازی از اقدامات و برنامه‌هایی است که با مشارکت مردمی در هفته کتاب باید مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.