کد خبر: 7162
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
 • خبرنگار: منیره خسروبیگ
 • چاپ
آسان سازی کتب درسی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: آسان سازی محتوای کتب درسی به وسیله طرح درس نویسی استاندارد در دستور کار معلمان قرار گیرد تا دانش آموزان برای یادگیری مستقل به زحمت نیفتند.

به گزارش پیام خبر، محمد فیاض پور درجلسه آسیب شناسی آموزش در فضای مجازی استان گفت: محتوای تولیدی توسط معلمان نباید هزینه بر باشد و اولیا و دانش آموزان را  در این شرایط خاص به اجتماع بکشاندو هر زنگ آموزش در دوره ابتدایی باید ۲۵ دقیقه باشد و نباید معلم ودانش آموزان و اولیا را به بهانه افزایش کیفیت آموزش، شبانه روز درگیر فضای مجازی کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه جنبه های تعاملی در آموزش مجازی باید افزایش یابد بیان کرد: معلمان جنبه های تعاملی از جمله: آموزش مهارتهای اجتماعی و ارتباطی را نیز در آموزش مجازی مد نظر قرار دهند تا دانش آموزان دچار مشکلات روحی و جسمی از قبیل مشکل افسردگی، چشمی، اسکلتی و وزنی نشوندودررصدوپایش هایی که ماانجام داده ایم این مسایل مدنظرحوزه آموزش استان می باشدوتاحدممکن رعایت می شود.

وی افزود: نحوه ارایه آموزش به دانش آموزان به دقت توسط کارشناسان آموزش و سرگروه های آموزشی استان بررسی ارزیابی و پالایش شوند، خوشبختانه محتواهای تولید شده توسط معاونت ابتدایی آموزش و پرورش فارس در دوران کرونا  جنبه خود آموز دارند و این جنبه مهم توسط کارشناسان حاذق و برجسته مورد تایید قرار گرفته است

فیاض پور ادامه داد: موثرترین راه  کاهش آسیب های فضای مجازی با مشاوره های اساسی و درست انجام خواهد شد که در این بخش باید از ظرفیت مشاورین به نحو احسن بهره بردو در شرایط کنونی راهی جز آموزش مجازی وتلویزیونی وارسال درسنامه نداریم،  انعطاف پذیری، پرورش خلاقیت، همراه سازی اولیا، کاهش هزینه  های تردد و مستقل بودن از متغیرهای زمان و مکان از فواید و مزایای آموزش در فضای مجازی است

دراین جلسه معاونین آموزش ابتدایی نواحی ۴ گانه شهر شیراز به بیان نقطه نظرات وراهکارهای خوددر خصوص آموزش مجازی دانش آموزان پرداختندومسایل ومشکلات ونقاط ضعف وقوت مسیرپیموده شده رابیان کردندوگزارشی ازامتدادبهینه آموزش درسطح نواحی و استان وارایه کردند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.