نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۹۸ درصد از خانوارهای استان از نعمت گازرسانی بهره مند شده اند، از کسب عنوان «استان سبز» برای فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر،  آیین بهره برداری از ۱۸۸ پروژه گازرسانی استان فارس با حضور وزیر نفت، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار فارس و  مدیرعامل شرکت گاز استان فارس به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد.  
این طرح ها شامل تکمیل عملیات گازرسانی به یک شهر، ۵۵ روستا و ۱۲۵ طرح صنعتی بوده و  گام بلندی برای حرکت به سمت توسعه اقتصادی، افزایش رفاه، ایجاد اشتعال و حفظ محیط زیست در استان فارس  محسوب می شود.
استاندار فارس که در این مراسم در معیت وزیر نفت  حضور داشت با بیان اینکه  در حال حاضر ۹۸ درصد از خانوارهای استان از نعمت گازرسانی بهره مند شده اند، از کسب عنوان  «استان سبز» برای فارس خبر داد.
 وی با اشاره افزایش ۲۱۲ درصدی گازرسانی روستایی از سال ۹۲ تاکنون در استان، گفت: طی این بازه زمانی شاهد افزایش ۶۰ درصدی مشترکین و همچنین افزایش ۹۲  درصدی شبکه گذاری بوده‌ایم.
دکتر عنایت‌الله رحیمی افزود: فارس از پهناورترین استان‌های کشور و دارای هشت هزار روستاست که بیش از چهار هزار روستای این استان بیش از بیست خانوار جمعیت دارد.
او با اشاره به وجود ۳۶ شهرستان در فارس این استان را دارای بیشترین شهرستان در کشور دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های درخور توجه شرکت نفت موجب رضایتمندی مردم در  استان فارس شده است.
دکتر رحیمی  همچنین پیوستن فارس به پویش استان سبز را اقدامی بسیار مثبت توصیف کرد و گفت : این طرح علاوه بر مزایای بی شمار، موجب نشاط و امید آفرینی می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها ۸ هزار و ۷۵۶ خانوار شهری و روستایی فارس از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
وی اضافه کرد: این طرح‌ها با هدف اجرای محرومیت زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب فارس اجرا شد و علاوه بر رشد صنایع، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.
نماینده عالی دولت  در این جلسه خواستار تسریع در اجرای پروژه‌ها، استفاده بیشتر ازپتانسیل‌های نفتی و گازی فارس، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و ثروت آفرینی برای توسعه کشور در زمینه نفت و گاز شد.
بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت گاز استان فارس طرح بزرگ گازرسانی به شهر بیرم، ۵۵ روستای فارس و ۱۲۵ واحد تولیدی و صنعتی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۸۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
همچنین عملیات گازرسانی به ۸ شهر رستاق، دوبرجی، فدامی، دهرم، بنارویه، جویم، دهکویه و عمادشهر، ۱۴۹ روستا و ۳۲۵ واحد صنعتی فارس با ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا است که با افتتاح این طرح‌ها ۱۰۰ درصد شهرهای فارس و ۹۶ درصد روستاهای این استان به شبکه گاز متصل می‌شوند.
در ابتدای دولت یازدهم ۸۰ شهر فارس از گاز طبیعی برخوردار بود که اکنون این تعداد با رشد ۲۸ درصدی به ۱۰۲ شهر افزایش یافته است.
پیش از سال ۹۲  گازرسانی تنها  به ۶۷۷ روستا انجام شده بود که  با روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون بیش از دو هزار و ۱۱۶ روستا از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند شده که این موضوع  بیانگر رشد بیش از دو برابری و نهضت گازرسانی به روستائیان فارس است.
در هفت سال اخیر، ۱۴ هزار کیلومتر شبکه گذاری، انجام، ۵۹۰ هزار اشترک جدید، ایجاد و ۲۳۱ هزار علمک گاز نصب شده که به ترتیب نمایانگر رشد ۹۳، ۶۰ و ۳۹ درصدی در توسعه خدمات گازرسانی استان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.