کد خبر: 7187
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
هم‌افزایی فرهنگی با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی با نهاد کتابخانه‌ها در مرودشت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت در این نشست گفت: استقلال کتابخانه‌های عمومی به منزله قطع ارتباط و جدا شدن از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست.

به گزارش پیام خبر؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت در نشستی با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گسترش روابط بین دو اداره را بررسی کردند.

عبدالصمد سلیمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت در این نشست گفت: استقلال کتابخانه‌های عمومی به منزله قطع ارتباط و جدا شدن از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست؛ بلکه در راستای اهداف و سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده و همواره گسترش روابط بین این دو اداره‌ی هم‌خانواده، هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود را در پی خواهد داشت.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی مرودشت بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در انجام  وظایف محوله و برنامه‌های فرهنگی و هنری خود تلاش می‌کند تا چتر حوزه فعالیت خود را با ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی، مؤسسات، نهادهای دولتی و غیردولتی و انجمن‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و هنری گسترده‌تر نماید.

 سلیمانی افزود: کتابخانه‌های عمومی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در جامعه شهری و روستایی هستند که ظرفیت‌های قابل توجهی دارند و با برنامه‌ریزی‌های مشترک و خلاقانه می‌توان خدمات فرهنگی هنری مکمل و جذابی را ارایه نمود.   

محمدجواد گرانمایه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستا ن مرودشت نیز گفت: کتابخانه‌ها از دیرباز در کنار فعالیت‌های تخصصی حوزه کتاب، به فعالیت‌های فرهنگی و هنری هم توجه داشته‌اند.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی پس از مستقل شدن افزون بر خدمات تخصصی حوزه کتاب، به دیگر برنامه‌های فرهنگی هم نگاه ویژه‌ای داشته‌اند تا کتابخانه‌های عمومی به محیط‌های جذاب و با نشاط فرهنگی تبدیل شوند و در این امر با اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل و مشارکت‌های داشته است و با گسترش روابط بیشتر شاهد رویدادهای فرهنگی و هنری بیشتری در شهرستان خواهیم بود.

در این نشست کارکنان کتابخانه عمومی با ارائه پیشنهاد و راهکار در جهت گسترش فعالیت‌های بین دو مجموعه مطالبی مطرح کردند و در پایان از بخش‌های مختلف کتابخانه پردیس بازدید بعمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.