کد خبر: 7191
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
آرم هلال احمر

فرمانداران شهرستان های سروستان و استهبان در دیداری مشترک با مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس بر ضرورت راه اندازی شعبه این جمعیت در سروستان و پایگاه امداد و نجات بین شهری استهبان تاکید کردند.

به گزارش پیام خبر، «محسن پورزارعی» صبح امروز(سه شنبه  ۲۰ آبان) در دیدار با مدیرعامل این جمعیت ضمن قدردانی از تلاش های خانه هلال سروستان و انجام آموزش های امدادی و مخاطرات  این مرکز به مردم گفت : حضور و فعالیت امدادی -  آموزشی جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از لازمه های حیاتی هر شهرستان می باشد که اقدامات خانه هلال سروستان در ترویج فرهنگ خود امدادی و آمادگی مردم در برابر مخاطرات بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
فرماندار سروستان افزود: شهرستان سروستان به عنوان یک محور اصلی در مسیر ارتباط شیراز به جنوب و جنوب شرق استان و برخورداری از زیرساخت های لازم در جهت راه اندازی شعبه هلال احمر مستعد راه اندازی جمیعت هلال احمر در این شهرستان است و فرمانداری آمادگی کامل خود را در حمایت ویژه جهت راه اندازی این دستگاه اعلام می دارد.
فرماندار استهبان نیز در این دیدار با تقدیر از زحمات ارزشمند جمعیت هلال احمر استان فارس در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا به ویژه در طرح آمران سلامت عنوان کرد: روحیه داوطلبی و کار جهادی از ویژگی های بارز کارکنان و اعضا داوطلب این جمعیت می باشد که جلوه نمایش آن در حوادث و رویداد ها به خوبی قابل مشاهده است. وی همچنین خواستار راه اندازی پایگاه امداد و نجات بین شهری رونیز استهبان شد.
«حسین رویشی» نیز باتقدیر از همکاری فرمانداران این دو شهرستان در راستای پیشبرد اهداف بشردوستی و امدادی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: نقش فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت هر شهرستان در حمایت از دستگاه ها به ویژه دستگاه های امدادی ارزشمند است و این ویژگی در مواقع بحران و حوادث می تواند باعث موفقیت و ارائه هرچه بیشتر و بهتر خدمات به مردم به ویژه اقشار آسیب دیده از بلایا باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با اعلام موافقت راه اندازی شعبه در شهرستان سروستان اعلام کرد: تاسیس شعبه در این شهرستان منوط به تکمیل دفترچه تاسیس شعبه و اخذ مجوز های لازم از جمعیت مرکز است که فرآیند راه اندازی آن شعبه به زودی کلید خواهد خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.