نشست خبری استاندار فارس با اصحاب رسانه

استاندار فارس گفت: باید از مردم ایران تشکر کنیم که سخت ترین تحریم های ظالمانه تاریخ را تحمل کردند و با مقاومت جانانه خود در این جنگ اقتصادی به پیروزی نزدیک شدند و مرحله اول آن این است که کسی که عناد و دشمنی زیادی با ملت ایران داشت نتوانست دوباره بر مسند ریاست جمهوری آمریکا بنشیند.

به گزارش پیام خبر، « عنایت الله رحیمی» در چهل و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان این که عدم رای آوری ترامپ را در آمریکا یک فرصت برای آنان  تلقی می کنیم، اظهارداشت: همه دولتمردان باید با تکیه و تاکید بر تولید داخلی و افزایش توان داخلی از ضربه پذیری اقتصاد کشور بکاهند تا پس از این تابع شرایط تحمیلی نباشیم.
استاندار فارس افزود: لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی پیروی از منویات مقام معظم رهبری و پیگیری اقتصادمقاومتی برای قدرتمند شدن در اقتصاد و تنوع بخشی به تولیدات کشور است.
وی با اشاره به این که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، استان فارس دارای یک واحد پالایشگاه، یک واحد سیمان و چند واحد صنعتی دیگر بود، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچگونه صنعت مادر در این استان وجود نداشت اما هم اکنون سه واحد صنعتی فولاد، بزرگ ترین کارخانه آلومینیوم و بزرگ ترین کارخانه کربنات سدیم را در استان احداث شده و آغاز به کار کرده اند و تعداد کارخانجات سیمان استان نیز به ۱۱ واحد افزایش یافته است.
استاندار فارس تصریح کرد: برای صنعتی شدن این استان تلاش های زیادی صورت گرفته و موفقیت های فراوانی نیز به دست آمده است که باید با شدت بیشتری پیگیری شود.
 رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که الکل تولید شده در استان فارس باید ابتدا در اختیار تولید کننده های مواد ضدعفونی کننده استان قرار گیرد، گفت: دستگاه های اجرایی، بانک ها و شهرداری ها موظفند از تولیدات استان در زمینه مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان این که تولید الکل در این استان به حدود سه تا چهار برابر افزایش یافته است، افزود: در ابتدای شیوع کرونا میزان تولید مواد ضدعفونی کننده اندک بود که با حمایت مدیریت استان و از خودگذشتگی تولید کنندگان بخش خصوصی، این کمبود جبران شد.
وی ادامه داد: در زمینه ارائه مجوزهای لازم از وزارت بهداشت به تولیدکنندگان مواد ضدعفونی کننده، مدیریت استان فارس حمایت های لازم را از تولید کنندگان صورت خواهد داد و پیگیری برای تفویض این اختیارات به دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز تداوم خواهد یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.