کد خبر: 7196
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
 • خبرنگار: سحر علیپور
 • چاپ
مراسم تجليل از صنعتگران و معدنكاران نمونه استان فارس

مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان فارس با حضور حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، سهراب شرفی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت  فارس و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی در محل سازمان صمت برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در این مراسم از تعداد ۷۰ نفر از صنعتگران، معدنکاران و پیشکسوت صنعتی و معدنی نمونه، بانوی کار آفرین، جوان کار آفرین و مدیر جوان نمونه استان فارس با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در این مراسم گفت: در سالی که به نام جهش تولید  نامگذاری شده، توجه به شناسایی ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری  برای جذب سرمایه‌گذاری  و توسعه فعالیت‌های اقتصادی در این استان امری ضروری است، توسعه بازارهای داخلی و خارجی، گسترش صادرات غیرنفتی و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا در تولید، فرآوری و بسته بندی مناسب  و برند سازی نیز از جمله مواردی است که بایستی با  برنامه‌ریزی های مناسب مورد توجه جدی قرار گیرد.

حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه هم‌اکنون، حدود ۴ هزار واحد صنعتی و معدنی در سطح استان فعال هستند عنوان کرد: می‌بایستی به صورت جدی از این تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان اقتصادی حمایت شود، بخش صنعت و معدن مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد کشور است و تأثیر شگرفی در افزایش تولید ناخالص داخلی دارد.

وی افزود: استان فارس دارای قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه‌ای در توسعه فعالیت‌های اقتصادی است، در حوزه صنعت و معدن طرح‌های صنعتی متعددی در حال انجام هستند. وضعیت پروانه‌های بهره‌برداری نیز به دلیل توجه دولت به بخش تولید، وضعیت مناسب‌تری را نسبت به قبل دنبال می کند و صدور پروانه‌های بهره‌برداری نیز روند افزایشی را در پی داشته است.

ایزدی تاکید کرد: حرکت از خام فروشی به سمت تولید محصولات تبدیلی، تکمیلی و بسته‌بندی مکانیزه جهت تصرف بازارهای جهانی، مهم‌ترین رسالت بخش صنعت و معدن استان فارس محسوب می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.