عایق حرارتی

محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید الیاف سرامیکی به عنوان عایق‌های حرارتی برای کاربرد در صنایع فولادسازی و پتروشیمی تولید شدند که با توجه به محدودیت واردات محصولات های‌تک، این الیاف قادر به پاسخگویی به نیازهای کشور است.

 به گزارش پیام خبر، علیرضا مصلحتی، مدیر فروش یکی از شرکت‌های دانش بنیان الیاف سرامیکی را از محصولات این شرکت نام برد و گفت: الیاف سرامیکی از جنس آلومینیوم سیلیکات  است که بیشتر به عنوان عایق‌های حرارتی از آن استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: از این نوع الیاف در برخی از محصولات این شرکت مانند عایق‌های صوتی استفاده شده است، ولی به علت بالا بودن هزینه‌ها استفاده از این الیاف به عنوان عایق صوتی صرفه اقتصادی ندارد.

مصلحتی با تاکید بر اینکه از این الیاف بیشتر به عنوان عایق‌های حرارتی در صنایع و همچنین برای تولید تجهیزات و لوازم خانگی استفاه می‌شود، یادآور شد: این الیاف از تولید تجهیزات خانگی مانند پکیج و گاز کاربرد دارند تا در شرکت‌ها و کارخانه‌های فولادسازی و پتروشیمی‌ها.

وی با تاکید بر اینکه، صنایع از این الیاف برای انجام فرآیند انتقال حرارت استفاده می‌کنند، یادآور شد: از این الیاف در صنایع آهن و فولاد،  صنایع نفت و پتروشیمی به عنوان عایق‌ دیگ‌های بخار و مراکز حرارتی و  پایه کاتالیست و قطعات فیلتر در تصفیه گازهای داغ،  صنایع کاشی و سرامیک،  صنایع شیمیایی،  صنایع حمل و نقل به عنوان عایق صوتی و حرارتی در بدنه‌ها،  لنت ترمز و اگزوز و مهندسی عمومی به عنوان عایق صوتی توربین‌های گازی،  عایق صوتی اگزوز موتورهای دیزلی و عایق کاری لوله‌های انعطاف پذیر دما بالا استفاده می‌شود.

مصلحتی با بیان اینکه این محصول از سال ۸۳ تولید شده است، خاطر نشان کرد: این محصول از لحاظ کیفیتی با نمونه‌های وارداتی برابری می‌کند و با توجه به شرایط ارزی و فراهم نبودن زمینه واردات، این محصولات ساخت داخل جوابگوی نیاز داخلی هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.