کد خبر: 7216
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
بیمارستان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با افزایش موارد ابتلا و شناسایی مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و دوم آبان، بیش از ۱۱۱ هزار بیمار مثبت قطعی در استان فارس شناسایی شده است.

به گزارش پیام خبر، «سید روح الله حسینی» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، گفت: با افزایش موارد نمونه گیری به ۴۱۸ هزار و ۷۴۵ مورد از ابتدا تا امروز، مجموع بیماران شناسایی شده به ۱۱۱ هزار و ۸۵۴ مورد رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۳۶ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون و آرزوی غفران الهی برای آنان، افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در فارس، هزار و ۸۴۶ هم استانی را در اثر این بیماری متاسفانه از دست داده ایم.

وی آمار بیماران بستری مشکوک و دارای علامت را نیز هزار و ۸۷۳ نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد وضعیت جسمی ۳۰۰ بیماروخیم بوده و در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۹۵ هزار و ۱۸۵ بیمار از ابتدای شیوع این بیماری در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد دیگر مبتلایان نیز به زودی سلامتی خود را باز یابند.

حسینی از عموم مردم استان خواست تا با رعایت تدابیر بهداشتی پیشگیرانه و جدی گرفتن بیش از پیش آنها، حامی مدافعان سلامت و عزیزان خود بوده و در ایجاد روزهای بهتر سهیم شوند.

تاکید جدی این مقام مسئول، پرهیز از مهمانی و تجمعات و استفاده صحیح از ماسک در هنگام خروج از منزل بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.